ДФС заявила про 525 млн грн боргу "Трейд Коммодіті", яке в процедурі банкрутства

Все про економіку та фінанси

7 травня Госпсуд Дніпропетровської області відкрив провадження в справі №904/1693/19 про визнання банкрутом ТОВ “Трейд Коммодіті” (за ініціативою ТОВ "Нова Трейд Груп" з вимогами 2,8 млн грн), а також ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Офіс великих платників податків ДФС в рамках цієї справи заявив про грошові вимоги до боржника на 525 млн грн.

Крім того, ТОВ “Глобус” подало заяву про визнання його вимог на 549 млн грн, а “Центренерго” - про вимоги на 336 млн грн.

За даними профільного видання enkorr, у 2018 році в процедуру банкрутства пішли й інші афілійовані з «Трейд Коммодіті» компанії - «Хімпродторг ЛТД» і «Укр Петрол».

Група «Трейд Коммодіті» в початку 2016 року стала активним учасником державних тендерів. За результатами 2018 року на неї припадало 35% всіх поставок пального для Міноборони (в 2017 році - 60%) і 40% - для «Укрзалізницю» (в 2017 році - 50%).

Журналістські розслідування вказували на підтримку «Трейд Коммодіті» з боку нардепа Олександра Грановського, який був близьким до попереднього президента Петра Порошенка. У жовтні-2017 бізнесмен Андрій Адамовський, раніше відомий своєю співпрацею з О. Грановським, заявив, що є «одним з інвесторів» цієї компанії. Другим інвестором був названий Володимир Трофименко. Наразі він, як і засновник «Трейд Коммодити» Вадим Майко, під слідством НАБУ.