ДФС: суд арештував корпоративні права 28 компаній, пов`язаних з мережею Glusco

Все про економіку та фінанси

Державна фіскальна служба повідомила про арешт корпоративних прав 28 компаній, пов`язаних із діяльністю АЗС Glusco, пише Lb.ua.

У березні 2021 року СБУ та ДФС провели масштабну спецоперацію на заправках, нафтобазах та інших об`єктах мережі Glusco, за результатами якої силовики заявили про викриття схеми реалізації на ній неякісних нафтопродуктів.

За версією слідства, з Росії через море незаконно завозилось паливо Євро-4, яке на нафтобазах змішували з паливом для реактивних двигунів, штучно отримуючи паливо Євро-5. Орієнтовна сума ухилення від сплати податків становить близько 240 млн гривень.

Під час обшуків на об`єктах мережі Glusco правоохоронці знайшли 13 млн літрів бензину, дизпалива, реактивного палива та інших нафтопродуктів невідомого хімічного складу. Загальна вартість паливно-мастильних матеріалів оцінюється у 350 млн гривень.

В ході слідства було встановлено 28 компаній, які мають спільних засновників і бенефіціарних власників, що вказує на підконтрольність одним і тим же особам.

Оскільки власники планували перереєструвати ці підприємства на інших осіб (на думку ДФС - з метою уникнення від відповідальності та унеможливлення стягнення збитків), правоохоронці звернулися до суду з клопотанням про арешт корпоративних прав компаній.

Суд задовольнив його і наклав арешт на корпоративні права 28 компаній, у власності яких перебувають в тому числі заправки, загальна вартість яких оцінюється у 700 млн гривень.

Нагадаємо, що мережа Glusco була створена на базі колишніх заправок "Роснафти", що працювали під торговими марками Formula, ТНК, "Золотий Гепард", "Смайл". У 2016 році "Роснафта" вирішила продати їх швейцарській групі Proton Energy бізнесмена Нісана Моісеєва, якого неформально пов`язують з Віктором Медведчуком.

Сам Моісеєв своє партнерство з Медведчуком заперечує. Політик також заперечує зв`язок з бізнесом Моісеєва.

19 лютого 2021 року Рада національної безпеки та оборони включила Віктора Медведчука та його дружину Оксану Марченко в санкційний список за фінансування тероризму, а 11 березня СБУ та Державна податкова служба влаштували масштабну спецоперацію на заправках та нафтобазах Glusco.

Заправки Glusco відтоді продають тільки газ, тоді як бензину і дизпалива на них нема.

На початку червня стало відомо, що SOCAR веде переговори про купівлю мережі заправок Glusco.