ДФС просить суд арештувати рахунки молочної компанії з групи "Континіум"

Все про економіку та фінанси

21 червня Волинський окружний адмінсуд відкрив провадження в справі №140/1902/19 за позовом Офісу великих платників податків ДФС до ТОВ «Комо Україна» про застосування арешту коштів на рахунках платника податків, відкритих у банках.

За даними держреєстру, кінцевими бенефіціарами ТОВ “Комо Україна” є нардеп Степан Івахів та діти покійного нардепа Ігоря Єремеєва (Роман та Софія) - співвласники групи “Континіум” (серед її активів - у т.ч. мережа АЗС WOG і “Банк інвестицій та заощаджень”).

Як відомо, тверді та плавлені сири під торговою маркою «Комо» випускає “Дубномолоко” (це підприємство теж підконтрольне згаданим особам).

Як писав Finbalance, 10 травня Рівненський окружний адмінсуд частково задовольнив позов ПрАТ “Дубномолоко” до Офісу великих платників податків ДФС (у справі №460/3026/18) та скасував податкові повідомлення-рішення від 16.11.2018 про необхідність сплати податків і штрафів на 123 млн грн.

При цьому Волинський окружний адмінсуд розглядає позов ТОВ "ВОГ Рітейл" до Офісу великих платників податків ДФС (в справі №803/1118/16) про скасування податкових повідомлень-рішень від 19.07.2016, якими підприємству було збільшено суму грошового зобов`язання за акцизним податком на 417 млн грн (з яких 277,8 млн грн - основний платіж, а 138,9 млн грн - штрафні санкції).

Згідно з судовими матеріалами, відповідні податкові повідомлення-рішення були прийняті на підставі акту податкової перевірки ТОВ «ВОГ Рітейл» від 04.07.2016, проведеної за період з 27.07.2011 по 31.12.2015. Як зазначалося, ТОВ “ВОГ Рітейл” не погоджувалося з висновками податківців на тій підставі, що продаж пального в 2015 році через мережу АЗС здійснювався як кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання (що є об`єктом оподаткування акцизним податком з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами), так і суб`єктам господарювання для комерційного або виробничого використання (що не є об`єктом оподаткування акцизним податком).

У 2016 році суди першої та апеляційної інстанції задовольнили позов ТОВ “ВОГ Рітейл” і скасували вказані податкові повідомлення-рішення, однак у 2018 році Верховний Суд скасував рішення судів нижчих інстанцій і відправив справу на новий розгляд.

Про “молочні” борги групи “Континіум” перед Укрексімбанком - тут і тут.

Про борги мережі WOG перед банками та іншими кредиторами - тут.