ДФС оштрафувала алкохолдинг "Баядера" на 786 млн грн

Все про економіку та фінанси

6 червня Окружний адмінсуд м. Києва відкрив провадження в справі №640/9142/19 за позовом ТОВ "Юнайтед Трейдінг Груп" до Офісу великих платників податків ДФС про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000914104 від 26.02.2019 про застосування штрафних санкцій на 786,4 млн грн.

У держреєстрі кінцевим бенефіціаром ТОВ "Юнайтед Трейдінг Груп" вказана Шаповалова Катерина.

Серед заявлених видатків діяльності - оптова торгівля напоями (основний); неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами; роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами; роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах.

За даними Opendatabot, донедавна ТОВ "Юнайтед Трейдінг Груп" називалося ТОВ “Баядера-Імпорт”. Крім того, clarity-project.info пов`язує цю структуру з ТОВ "Баядера Холдинг”.

“Баядера Груп” - один з найбільших учасників алкогольного ринку України (займається дистрибуцією, має власні виробничі потужності).

P.S.

Після опублікування цієї новини редакція Finbalance отримала лист від прес-служби “Баядера Груп”, в якому наведений такий коментар з приводу штрафу ДФС на 786 млн грн:

“На даний момент “Баядера Груп” не має зобов`язань щодо сплати штрафів від ДФС. Компанія більше 25 років на ринку і зарекомендувала себе як відповідальний і законослухняний платник податків. Упродовж останніх 5 років щорічно компанія “Баядера Груп” виплачує понад 2 млрд грн податків до бюджету країни і входить в список 30 найбільших платників податків України.

Проте протягом останніх років практика перевірок з винесенням штрафів ДФС - абсурдна: повнота сплати податків і місце в топ-30 платників податків країни можуть одночасно поєднуватися з постійними перевірками і несправедливими багатомільйонними штрафами, які потім скасовуються в судовому порядку.

Що стосується останнього рішення, то у ДФС немає претензій до виробництва і реалізації вітчизняного алкоголю “Баядера Груп”, а податкова неправильно інтерпретує внутрішньогрупове ціноутворення для імпорту. І як показує практика, після поглибленого вивчення питання, подібні претензії не мають підстав”.