ДФС: "Нафтогаз" сплатив 3 млрд грн ПДВ у справі про розмитнення російського газу

Все про економіку та фінанси

ДФС (курує роботу податкової міліції) заявила, що "Нафтогаз" сплатив у держбюджет 3 млрд грн ПДВ в справі про постачання газу "Газпромом" в 2015 році, пише "БізнесЦензор".

"Представники державної компанії погодилися з доводами слідства і сукупністю зібраних доказів і сплатили до державного бюджету податок на додану вартість в розмірі понад 3 млрд грн. Документальне оформлення завершення процедури розмитнення природного газу та сплати коштів до бюджету триває", - сказано в повідомленні.

ДФС зазначає, що зараз вирішується питання про повідомлення про підозру посадовим особам "Нафтогазу" в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України) та обранні їм запобіжного заходу.

"Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 15 тисяч до 25 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна", - наголошується в повідомленні.

У ДФС уточнили що, в рамках розслідування цієї справі на початку червня 2021 року податкова міліція провела обшуки в "Нафтогазі". 

Як повідомлялося, обшуки проводилися в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом можливого ухилення посадових осіб "Нафтогазу" від сплати ПДВ на суму 2,7 млрд грн.

За даними слідства, з жовтня 2015 року посадові особи "Нафтогазу" не завершили процедуру митного оформлення газу, придбаного у ПАТ "Газпром" (Російська Федерація), в результаті чого до державного бюджету не надійшло 2,7 млрд грн ПДВ. У ДФС зауважували, що "Нафтогаз" досі не закрив митну декларацію з цього імпорту, оскільки сторони не підписали акту прийому-передачі.

У свою чергу "Нафтогаз" раніше пояснював це тим, що "Газпром" включив в цей акт обсяги газу, які несанкціоновано поставлялися на неконтрольовані території Донецької та Луганської областей. Ці обсяги "Нафтогаз" не визнавав і відмовлявся підписувати виставлений російською компанією акт.

Цей газ був предметом спору в Стокгольмському арбітражі арбітраж став на бік української компанії. Після винесення рішення арбітражем, "Газпром" припинив виставляти "Нафтогазу" рахунки за цей газ.

У лютому 2018 року Енергетична митниця виставила тодішньому главі "Нафтогазу" Андрію Коболєва два штрафи на 7 млрд грн і 1,3 млрд грн за несплату ПДВ при закупівлі 2,4 млрд кубів газу у "Газпрому" в 2015 році, що призвело до несплати ПДВ на суму 2,75 млрд грн. Суди скасували виставлені Коболєву штрафи на 8,3 млрд грн.