Фінзвітність за 2021 рік: хто і коли має подати її в Держстат

Все про економіку та фінанси

Держстат інформує, що фінансову звітність на адресу органів державної статистики мають подавати усі респонденти-юридичні особи.

Як зазначається, "склад і періодичність подання фінансової звітності визначаються Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 №996-XIV (зі змінами), постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000 №419 "Про затвердження Порядку подання фінансової звітності" (зі змінами), національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, затвердженими Міністерством фінансів України, та міжнародними стандартами фінансової звітності, які офіційно оприлюднені на веб-сторінці Міністерства фінансів України".

Передбачено безкоштовний сервіс для електронного звітування за статистичними звітами "Кабінет респондента" за посиланням: https://statzvit.ukrstat.gov.ua

Разом з тим, Держстат розробив для смартфонів, планшетів та ПК чат-бот «Пошук за ЄДРПОУ», який працює в безкоштовному месенджері «Telegram», що дозволяє отримати інформацію щодо форм статистичної звітності, за якими респондент залучений до звітування (@derzhstat_bot або «Пошук за ЄДРПОУ»).

Граничні терміни подання форм державних статистичних спостережень та фінансової звітності можна знайти в Календарі подання форм державних статистичних спостережень та фінансової звітності на 2022 рік.

Повний перелік форм державних статистичних спостережень представлено у Загальному табелі (переліку) форм державних статистичних спостережень на 2022 рік.

Також Держстат опублікував "Перелік форм державних статистичних спостережень та фінансової звітності, які можуть подаватись респондентами в електронному вигляді у 2021-2022 роках" (у т.ч. звіти про працю, ЗЕД, фінзвіти малих підприємств і мікропідприємств).