Держпрограма "5-7-9%": обсяг кредитів - 60,4 млрд грн, за минулий тиждень - 0,93 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними Міністерства фінансів, від старту держпрограми "Доступні кредити 5-7-9%" уповноважені банки видали 22 957 позик на суму 60,4 млрд грн, у т.ч.

- 21 млрд грн - як рефінансування попередньо отриманих кредитів;

- 7,2 млрд грн - на інвестиційні цілі;

- 32,2 млрд грн - як антикризові кредити.

За тиждень уповноважені банки державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» видали 408 кредитів на суму 929,7 млн грн.

На 03.09.2021 Фонд розвитку підприємництва уклав угоди про співробітництво з 37-ма банками.

Міністерство фінансів інформує, що для посилення інвестиційної складової програми "5-7-9%", Фонд розвитку підприємництва спільно з керівництвом Львівської обласної державної адміністрації запустили спільний Пілотний проект із запровадження механізму додаткової компенсації процентів за інвестиційними кредитами мікро, малих та середніх підприємств (далі – ММСП) Львівщини до рівня 0% річних.

Відповідний договір про початок реалізації Пілотного проекту був підписаний днями між Львівською облдержадміністрацією та Фондом розвитку підприємництва.

У рамках даного Пілотного проекту є очевидні переваги, а саме:

1. Місцева влада стає прямим учасником Програми 5-7-9%, запроваджуючи додатковий пакет підтримки для місцевих ММСП з урахуванням пріоритетів розвитку регіону.

2. Реалізація Пілотного проекту повністю синхронізується з механізмом компенсації процентів в рамках Програми 5-7-9% з використанням ескроу-рахунків.

3. Усі уповноважені банки, яких на сьогодні є 37 установ, автоматично стають учасниками Пілотного проекту.

4. Фонд виступає «єдиним вікном» для банків та місцевої влади, що суттєво зменшує їх адміністративні витрати на реалізацію Пілотного проекту.

5. В рамках Пілотного проекту поєднуються кошти державного та місцевого бюджетів, що збільшує обсяг державної підтримки місцевих підприємців (до 0% річних).

В подальшому Фонд розвитку підприємництва планує поширити модель реалізації Пілотного проекту на всі регіони України.