Держгеонадра забрала у Фірташа права на титанове родовище

Все про економіку та фінанси

Group DF Дмитра Фірташа заявила, що Держслужба геології та надр (Держгеонадра) ухвалила рішення про позбавлення Межирічинського гірничо-збагачувального комбінату (МГЗК) права на розробку Селищанського родовища титанових руд і оголосила переможцем державну Об`єднану гірничо-хімічну компанію (ОГХК), яка посіла друге місце за результатами торгів, пише Liga.net.

Як зазначається, вже 9 серпня між Держгеонадрами і ОГХК було підписано договір про купівлю-продаж спецдозволу на користування надрами, йдеться у повідомленні.

На офіційному сайті Держгеонадра відсутній у відкритому доступі наказ, на який посилається Group DF.

Підставою для позбавлення прав на розробку ділянки стали звернення ОГХК до Держгеонадра, СБУ та Офісу Генерального прокурора про "фінансування тероризму та дій в інтересах Росії" з боку МГЗК з посиланнями на публікації у ЗМІ від 2015 року, уточнюють у Group DF.

Формальним приводом позбавлення МГЗК перемоги в аукціоні став лист Держгеонадр до Управління СБУ в Житомирській області, в якому відомство повідомило про наявність кримінальної справи від 22 січня 2015 року, де висувалися звинувачення у фінансуванні тероризму.

"Наразі ці звинувачення повністю зняті СБУ 2020 року в зв`язку з відсутністю складу злочину... Group DF офіційно заявляє, що жодних законних підстав для перегляду підсумків аукціону немає. Юридична служба титанового бізнесу Групи оскаржить незаконне рішення Держгеонадра в суді", – йдеться у заяві групи.

Аукціон з продажу спеціального дозволу на геологічне вивчення та розробку Селищанського родовища відбувся в квітні 2021 року. МГЗК було оголошен переможцем з пропозицією 50,1 млн грн. ОГХК посіла друге місце з пропозицією 50 млн грн.

Селищанська ділянка розташована в Малинському та Коростенському районах Житомирської області, в 10 км на північний схід від смт Іршанськ. Вид корисних копалин – руди титанові. Площа ділянки – 1857 га.

14 квітня 2021 року МГЗК, що входить до титанового бізнесу Group DF Дмитра Фірташа, переміг в аукціоні на отримання спеціального дозволу на геологічне вивчення та розробку Селищанської ділянки з покладами титанових руд.

4 серпня Господарський суд Запорізької області задовольнив позов до компанії Толексіс Трейдинг Лімітед (Кіпр) і ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" щодо розірвання договору про заснування цього товариства і повернення державі цілісного майнового комплексу комбінату. Адвокати афілійованої з Group DF Дмитра Фірташа Толексіс Трейдинг заявили, що оскаржать рішення в суді.