Держекоінспекція оштрафувала ГЗК Жеваго на 800 млн грн

Все про економіку та фінанси

Державна екологічна інспекція оштрафувала Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат групи Ferrexpo майже на 800 млн грн, повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований, пише Liga.net.

Інспекція заявляє про порушення щодо самовільного захоплення близько 160 га земель на Полтавщині для розміщення відходів від видобутку корисних копалин.

"Документи права власності на ділянку були відсутні, як і рішення органів місцевого самоврядування про його передачу у власність або користування. Наразі підприємству висунуто збиток на загальну суму близько 786 млн грн. Якщо комбінат не сплатить їх добровільно, Держекоінспекція звернеться до суду", – зазначив Мальований.

Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат – виробник та експортер залізорудних котунів, що застосовуються в чорній металургії та виробництві сталі. Розташований у місті Горішні Плавні (Полтавська область). Входить до групи Ferrexpo Костянтина Жеваго.

2020 року Держекоінспекція розробила проєкт змін до методики розрахунку збитків за засмічення та забруднення земель. Документ набрав чинності на початку 2021 року та сприяв збільшенню збитків, які розраховуються за порушення.