Держекоінспекція оштрафувала "АрселорМіттал Кривий Ріг" на 450 млн грн

Все про економіку та фінанси

Державна екологічна інспекція повідомила, що нарахувала ПАТ "ArcelorMittal Кривий Ріг" штраф понад 450 млн грн за виявлені порушення, пише "БізнесЦензор".

Як зазначається, інспектори виявили на підприємстві незаконне розміщення шламу агломераційних цехів на одній із земельних ділянок, який не призначений для таких відходів. Зокрема, територія не обладнана системою відведення стічних вод, по периметру відсутнє обвалування, відсутня інформація про гідроізоляцію дна місця складування шламів. Держекоінспекція підкреслює, що такі відходи містять у своєму складі оксиди заліза, важкі метали, які при попаданні в грунт можуть призвести до забруднення підземних водоносних горизонтів.

Екоінспекція зазначила, що претензія на добровільне відшкодування збитків вже направлена ​​підприємству. У разі відмови Держекоінспекція має намір стягувати кошти в судовому порядку. 

У свою чергу в прес-службі "АрселорМіттал Кривий Ріг" заявили про незгоду з претензіями Держекоінспекції та планують оскаржити донарахування в суді.

"Понад 450 мільйонів гривень "штрафу"  - за те, що металургійне підприємство на власній, спеціально виділеній території розміщує шлами, які є побічним продуктом агломераційного виробництва і потім повторно використовуються у виробництві агломерату. Це стандартна виробнича технологія для всієї гірничо-металургійної галузі, і "АрселорМіттал Кривий Ріг" не є винятком", - підкреслюють в компанії.

У повідомленні наголошується, що шламова майданчик на підприємстві існує з радянських часів. При цьому збільшення обсягу накопичених на ній відходів в цьому році пов`язане з вимушеним простоєм аглофабрики через те, що підприємство протягом п`яти місяців очікувало дозволу на її роботу від держорганів.

"ArcelorMittal Кривий Ріг" - найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема, арматури і катанки.

ArcelorMittal володіє в Україні найбільшим гірничо-металургійним комбінатом "ArcelorMittal Кривий Ріг" і ряду малих компаній, зокрема, ПАТ "ArcelorMittal Берислав".