Держдеп США: українській економіці потрібно допомогти пройти через складні часи

Все про економіку та фінанси

Заступниця державного секретаря США Венді Шерман наголошує на важливості надання економічної та військової допомоги Україні наразі для проходження складного періоду. Про це вона сказала під час онлайн-дискусії, організованої Фондом Віктора Пінчука в середу, пише "Інтерфакс-Україна".

"Президент Зеленський - у складному становищі, тому що він хоче, щоб економіка розвивалася, а всі розмови про військові удари та конфлікт створюють не найкраще середовище для інвестицій. Тому ми маємо допомогти Україні будь-яким чином економічно, щоб вони могли пройти через ці важкі часи. Ми маємо їм допомогти підготуватися у військовому плані будь-яким чином, яким ми можемо, щоб вони знали, що у них є підтримка", - зазначила Шерман.

Вона наголосила, що РФ має знати: Україна готова обороняти себе та своє майбутнє.

"Я хотіла б звернутися до Росії. Що б ви не зробили, знайте, що це не та Україна, яка була роки тому. Це Україна з дієздатними збройними силами, країна, яка стоятиме за себе. І ви не зможете нічого зробити, щоб українські громадяни не боролися за своє майбутнє. Росія не зможе нічого зробити", - наголосила Шерман.

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час брифінгу повідомив, що США вивчають способи підтримки економіки України у разі припинення російського транзиту газу до Європи. До пошуку рішення також підключені американські партнери по всьому світу, пише "РБК-Україна".

"Ми вивчаємо, як ми можемо підтримати економіку (Україна – ред.). Ми робимо кроки, щоб енергопостачання не постраждало, якщо Росія вирішить припинити постачання газу в Європу", - сказав Блінкен.

Держсекретар підкреслив, що питання підтримки української економіки обговорюється з партнерами США в усьому світі. За його словами, зараз вивчається можливість пом`якшення наслідків від припинення постачання енергоносіїв з Росії.