Держдеп США: сертифікація "Північного потоку-2" може затягнутися до березня

Все про економіку та фінанси

Радник президента Джо Байдена з питань енергетичної безпеки Амос Хохштейн висловив думку, що "Північний потік-2" почне працювати не раніше березня 2022 року, оскільки саме до цього часу може затягнутися сертифікація газопроводу Німеччиною та Єврокомісією, пише Reuters, констатує Liga.net.

Тому, за його словами, якщо Росія заявляє, що може швидко збільшити поставки газу через "Північний потік-2", вона має це зробити зараз через існуючі трубопроводи.

Також Хохштейн заявив, що Путін наближається до використання природного газу як політичного інструменту.

"Єдиний постачальник, який справді може мати велике значення для європейської енергетичної безпеки на даний момент цієї зими – це Росія", – сказав Хохштейн.

Нагадаємо, 4 жовтня Nord Stream 2 AG заявила, що перша нитка газопроводу почала заповнюватися газом. Після цього США знову виступили проти газопроводу. У Німеччині повідомили, що заповнення газом "Північного потоку-2" є частиною техекспертизи.

15 жовтня "Нафтогаз" подав заявку на участь у процесі сертифікації оператора російського газопроводу ПП-2. Позиція НАК полягає в тому, що ПП-2 не може бути сертифіковано, оскільки не забезпечена його повна відповідність до європейського законодавства.

21 жовтня "Оператор ГТС України" також подав заявку на сертифікацію ПП-2.