Держдеп США пропонує Конгресу виділити Україні $255 млн допомоги

Все про економіку та фінанси

Державний департамент Сполучених Штатів пропонує Конгресу виділити 255 млн доларів на 2022 фінансовий рік для допомоги Україні. Про це йдеться в бюджетному запиті американського відомства, пише zn.ua.

"Допомога з боку США посилить можливості України в частині протидії агресії з боку Росії. Дане фінансування прискорить процес реформ по боротьбі з корупцією, підвищить прозорість та підзвітність, в тому числі за рахунок розширення кола ініціатив в області електронного управління, а також сприятиме реформуванню інститутів, що необхідно для європейської інтеграції країни", - йдеться в повідомленні.

При цьому частина американської допомоги повинна сприяти "покращенню ділового клімату і торгового потенціалу України, зміцненню її аграрного сектора, підтримки енергетичної безпеки за допомогою реформування компанії" Нафтогаз "і підвищенню її енергоефективності".

Також частина коштів повинна сприяти поліпшенню системи охорони здоров`я України.

"Програми також будуть підтримувати зусилля щодо досягнення миру і примирення, включаючи роботу з окупованими територіями, в тому числі через водопостачання та інфраструктури, зміцнення участі громад, управління і економічної стійкості", - йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується, що допомога США розглядає підтримку Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ для забезпечення безпеки кордону України за допомогою міжнародних спостерігачів і обладнання для спостереження.

Як повідомлялося, у 2022 фінансовому році, який почнеться 1 жовтня цього року, президент Джо Байден попросив Конгрес виділити в цілому 753 мільярди доларів на оборону і національну безпеку.

В кінці грудня 2020 Сенат США підтримав оборонний бюджет з допомогою України і санкціями проти "Північного потоку-2".