Держдеп США: "Північний потік-2" не запрацює у разі вторгнення РФ в Україну

Все про економіку та фінанси

Вторгнення Росії в Україну негативно позначиться на долі газопроводу "Північний потік-2", вважає влада США. Подальша ескалація напружених відносин двох сусідніх країн призведе до того, що проєкт не буде реалізований, заявив офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс, констатує DW.

Він відмовився повідомляти подробиці. "Ми працюватимемо разом із Німеччиною, щоб вжити необхідні заходи для того, щоб проєкт не просунувся далі", - додав Прайс. Раніше Вашингтон ввів санкції щодо фірм, які беруть участь у спорудженні трубопроводу.

Будівництво "Північного потоку-2" було закінчено на початку вересня 2021 року. У середині листопада німецьке Федеральне агентство мереж призупинило процедуру сертифікації газопроводу, зазначивши, що вона стане можливою лише після того, як оператор Nord Stream 2 AG пред`явить документи про створення в Німеччині окремої компанії для управління "ПП-2".

У 2021 році Росія перекинула до анексованого Криму та до кордону з Україною близько 100 тисяч військовослужбовців, пояснюючи це навчаннями. Лідери західних країн побоюються, що Москва готується до війни. Захід закликає Москву відвести війська від українського кордону та погрожує жорсткими санкціями. Росія ж заперечує плани військової операції та звинувачує країни Заходу у озброєнні України та проведенні маневрів поблизу кордонів РФ.