Держдеп США - про вимоги РФ: ми не підемо на компроміс із ключових питань

Все про економіку та фінанси

У Держдепартаменті США відбувся спеціальний брифінг для преси старшої посадової особи адміністрації з дипломатичної взаємодії з Україною, темою якої стала ескалація напруги на українському кордоні, стенограма брифінгу опублікована на сайті Держдепу, пише zn.ua.

Видання звертає увагу на основні тези неназваного американського чиновника, який відповідав на запитання журналістів:

“Ми, як і раніше, серйозно стурбовані масштабним та неспровокованим нарощуванням російських сил на кордонах України. Ми активно працюємо з нашими союзниками та партнерами над цим питанням. Ми також занепокоєні дедалі жорсткішою риторикою Росії та поширенням хибної інформації про те, що Україна якимось чином намагається спровокувати конфлікт із Росією. Хочу внести ясність: відповідальність за цю ситуацію несе лише Російська Федерація. З боку українців немає агресивних дій".

“Ми чітко дали зрозуміти Росії та нашим союзникам та партнерам, що підтримуємо дипломатію як спосіб деескалації, послаблення напруженості та припинення агресії проти України. Проте, якщо дипломатія зазнає невдачі, якщо буде якась подальша агресія проти України, це матиме величезні наслідки та дорого коштуватиме Росії”.

“Ми зосереджені на тому, щоб підтримати виконання Мінських угод та підтримати союзників по Нормандії Францію та Німеччину у їхніх зусиллях в цьому напрямку. Нормандський формат залишається важливим форматом для переговорів у Мінську. США готові використовувати наші двосторонні канали з Москвою та Києвом для підтримки та пошуку компромісу. Ми особливо зацікавлені у різдвяному припиненні вогню та обміні полоненими. Це те, що зараз обговорюється".

“Ми отримали пропозиції росіян щодо того, на яких умовах вони бачать свою безпеку. Ми готові їх обговорити. Ми поділилися цим документом із нашими союзниками. Однак у цих вимогах є абсолютно неприйнятні для нас умови, і росіяни про це чудово знають. Але є пункти, над якими ми готові працювати і які заслуговують на деяке обговорення. При цьому ми робитимемо це з нашими союзниками та партнерами. Ми не обговорюватимемо з Росією нічого про європейську безпеку без європейців. У нас і у наших союзників багато побоювань щодо небезпечної та загрозливої ​​поведінки Росії, і про це доведеться говорити у будь-якому разі. Ми не підемо на компроміс із ключових питань, на яких будується європейська безпека. Усі країни мають право самостійно визначати своє майбутнє та свою зовнішню політику без втручання ззовні. І це стосується насамперед України”.

“Ми готуємося до серйозних наслідків, які можуть виникнути, якщо Росія вирішить піти шляхом подальшої агресії. Я б сказав, що вони здебільшого складаються з економічних та фінансових санкцій, і ми готові розглянути низку заходів, які ми не розглядали в минулому, їхні результати будуть дуже чутливими для Російської Федерації”.

“Щодо «Північного потоку-2», ви бачили угоду, підписану США та Німеччиною. Ми досягли домовленості щодо підтримки України, включаючи опцію на зупинення роботи газогону у разі подальшої агресії. У нас відбувся гарний, продуктивний діалог із новим урядом Німеччини”.

“Цього року ми надали Україні допомогу у сфері безпеки на суму понад 450 мільйонів доларів, і значна частина цього пакету продовжує надходити. Ви знаєте, що ми передбачили постачання Києву й летальної зброї. Ми також ведемо інтенсивний діалог з українцями на всіх рівнях, включаючи Міністерство оборони щодо їхніх потреб. Тож ми продовжимо співпрацю у цьому напрямку виходячи з українських вимог. Союзники Сполучених Штатів та України також роблять свій внесок у посилення української армії, ми зі свого боку координуємо цей процес”.

“Вочевидь, що росіяни займають все більш загрозливу позицію щодо України, а також щодо сусідів та самого Альянсу НАТО. Ми пояснюємо росіянам на всіх рівнях наших контактів, що деескалація необхідна. Якщо у Росії існують питання, то їх краще обговорювати дипломатично в нормандському форматі, в будь-яких інших форматах, які у нас є. Це те, що ми сьогодні пропонуємо Росії. Це найкращий шлях не лише для України та всіх нас, а й для самої Російської Федерації”.

“У Росії сьогодні один із найвищих показників захворюваності на COVID-19 у світі. Російському народові не потрібна війна з Україною. Росіянам не потрібно, щоб їхні сини поверталися додому у мішках для трупів. Їм не потрібне чергове “закордонне сафарі”. Все, що їм потрібно, так це найкраще медичне обслуговування, найкраще відновлення, дороги, школи, економічні можливості. Усе сказане вище підтверджується результатами опитувань у Росії. Тому ми сподіваємось, що президент Путін скористається можливістю саме дипломатичного врегулювання, а також прислухається до потреб свого народу”.