Держбюджет під час війни: із травня окремі соцвидатки тимчасово можуть зменшитися

Все про економіку та фінанси

6 квітня Офіс президента повідомив, що глава держави Володимир Зеленський провів нараду з членами Кабінету Міністрів та представниками свого Офісу щодо стану виконання державного бюджету на поточний рік та запровадження ембарго на торгівлю з Росією.

Тоді прем`єр Денис Шмигаль констатував, що виконанню держбюджету на 110% у першому кварталі сприяли результати перших двох місяців поточного року та авансові податкові надходження, тоді як у другому кварталі, внаслідок військового вторгнення Росії прогнозується суттєве недовиконання державного бюджету України.

Цитата з повідомлення Офісу президента:

"Учасники наради обговорили можливі джерела наповнення державної скарбниці. Зокрема, це донорська допомога, спеціальні права запозичення від МВФ тощо.

За несприятливого розвитку подій розглядається можливість тимчасового скорочення окремих соціальних видатків, починаючи з травня. Для недопущення реалізації такого сценарію, як зазначили учасники зустрічі, необхідно якнайшвидше запустити роботу вітчизняної економіки – як важкої промисловості, так і малого й середнього бізнесу.

Президент дав уряду доручення формалізувати припинення товарообігу України з Росією. Фактично імпортні та експортні операції з державою-агресором повністю зупинилися з початком війни".