Держбанки за півроку списали NPL на 15 млрд грн і ще на 9 млрд грн реструктуризували

Все про економіку та фінанси

За даними Міністерства фінансів, за перше півріччя держбанки скоротили портфель непрацюючих кредитів на 15 млрд грн, або на 5% - до 295 млрд грн.Їх частка в кредитному портфелі зменшилась на 2,8 в.п. - до 54,6%.

Основним інструментом зниження рівня NPL залишається списання проблемних активів з балансів банків. За січень-червень поточного року банками державного сектору за рахунок резервів було списано понад 15 млрд грн.

Також були проведені реструктуризації непрацюючих кредитів на майже 9 млрд грн, з яких більше 6 млрд грн – відповідно до норм Закону України «Про фінансову реструктуризацію».

У галузевому розрізі найбільший обсяг непрацюючих кредитів, наданих банками державного сектору, традиційно сконцентрований в оптовій та роздрібній торгівлі, у виробництві харчових продуктів, металургійному виробництві та в галузях, пов’язаних з операціями з нерухомим майном.

Станом на 01.07.2021 в судах знаходилось більше 48 тис. позовів банків держсектору на суму 39 млрд грн. За перше півріччя 2021 року було подано більше 26 тис. нових позовів до суду на суму 9 млрд грн, отримано 48 тис. рішень судів на суму більше 8 млрд грн, відкрито 51 тис. виконавчих впроваджень на майже 28 млрд грн.