Термомодернізація будинків: держава планує вкласти 140 млрд грн, – Свириденко

Все про економіку та фінанси

Держава планує інвестувати 140 млрд грн на реалізацію програми "Велика термомодернізація", повідомила перший віцепрем`єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко під час засідання Конгресу місцевої та регіональної влади, пише Liga.net.

Ці кошти спрямовуватимуться на цільові кредити під 3% річних органам місцевого самоврядування та військово-цивільним організаціям. Надавати кредитування буде Укрфінжитло.

Свириденко уточнила, що з 2022 року майже 700 000 сімей, або 1,5 млн українців, приєднаються до програми з термомодернізації житла. Це мешканці 600 000 квартир площею 30 млн кв. м. Вона також зазначила, що наступного опалювального сезону українці платитимуть за опалення своїх модернізованих квартир від 30% до 50% менше.

Перша хвиля термомодернізації у 2022 році охопить 6437 багатоповерхових житлових будинків у всій Україні, зазначила міністр економіки. Насамперед модернізуватимуть будинки, зведені до 1990 року.

Серед заходів, які будуть проводитися: встановлення індивідуальних теплових пунктів та лічильників, утеплення стін, горищ та підвалів. Конкретні роботи визначатимуться у кожному будинку окремо.

Юлія Свириденко додала, що запуск програми знизить залежність країни від імпорту: економія до 400 млн кубометрів газу за опалювальний сезон. Імпорт газу у країні знизиться на 2,5%.

Наступного тижня уряд планує ухвалити постанову, яка вже дасть старт програмі з термомодернізації. Ціль програми – 50 000 будинків в Україні.