Держава планує компенсації вартості знищеного під час війни житла площею до 150 кв м

Все про економіку та фінанси

Кабінет Міністрів компенсуватиме вартість знищеного житлового фонду площею до 150 кв.м., відповідну заявку слід подавати через застосунок "Дія", повідомив на брифінгу радник голови Офісу президента Олексій Арестович, пише "Інтерфакс-Україна".

"Прийнято відповідне рішення про відшкодування знищеного житлового фонду, житлового майна, але для цього потрібно зайти в застосунок "Дія", вибрати там опцію "Послуги" і в цих "Послугах" подати заяву на відшкодування знищеного житлового майна. До 150 метрів уряд буде відшкодовувати або різницю, якщо ваша житлова площа знищеного будинку або квартири становила понад 150 метрів", - сказав Арестович на брифінгу в суботу.

Раніше про можливість отримання компенсації за втрату житла через бойові дії через мобільний застосунок "Дія" повідомив президент України Володимир Зеленський. "Як я і обіцяв, держава відшкодує втрату будинку або квартири внаслідок бойових дій. Кожен наш громадянин, кожна громадянка вже може подати відповідну заявку в "Дію", - повідомив В.Зеленський у відеозверненні 28 квітня.

1 квітня Верховна Рада прийняла за основу законопроект №7198 "Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації".

Голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк заявляла, що "мова йде не про грошову компенсацію, а про квадратні метри житлової площі", пише "РБК-Україна".

"У першу чергу житлом забезпечуватимуть багатодітні сім’ї, людей з інвалідністю та учасників бойових дій. Комісія з розгляду питань для надання компенсації працюватиме у кожній громаді. Вона приймає заяви, організовує експертизу та надає висновок про компенсацію", - зауважувала О.Шуляк.

За її словами, інформаційне повідомлення про пошкоджене майно можна подати через застосунок "Дія", або звернутися до ЦНАПу чи до нотаріуса.

Якщо житло можна відремонтувати, власнику нададуть кошти на відновлення або профінансують необхідні роботи. Компенсація на ремонт визначається за результатами оцінки, але гранична сума компенсації не може перевищувати вартості будівництва нового житла

"Нове житло має бути такої ж площі, як і втрачене, але не більше 150 кв м. Його можна обрати в тому ж населеному пункті або за бажанням в іншому, але аналогічної категорії. Також можна отримати житло вищої вартості, профінансувавши різницю самостійно", - додала О. Шуляк.