Панамський тримач євробондів Приватбанку звернувся з позовом в український суд

Все про економіку та фінанси

23 травня Госпсуд м. Києва порушив провадження в справі за позовом компанії THEO Worldwide Corp. до Приватбанку та UK SPV Credit Finance plc про визнання недійсним правочину та стягнення 100 тис дол.

Суд зобов’язав Приватбанк надати

- копію оригіналів та перекладів на українську мову проспектів емісії цінних паперів на 175 млн дол за ставкою 10,875% з погашенням 28.02.2018; на 200 млн дол за ставкою 10,25% з погашенням 23.01.2018; на 220 млн дол за ставкою 11% (облігації субординованого боргу) з погашенням 09.02.2021;

- належним чином засвідчену копію рішення щодо розпорядження необтяженими/обтяженими грошовими зобов`язаннями Приватбанку перед пов’язаними особами, а також необтяженими/обтяженими/грошовими зобов`язаннями перед юридичними і фізичними особами, що не пов`язані з Приватбанком в частині обміну зобов`язань Приватбанку перед UK SPV Credit Finance plc за вказаними єврооблігаціями на акції додаткової емісії Приватбанку в частині обміну зобов`язань, по яким позивач є заставодержателем;

- належним чином засвідчений правочин (правочини) обміну акцій додаткової емісії Приватбанку в частині обміну вказаних єврооблігацій.

Як звертає увагу банківський аналітик групи ICU Михайло Демків, згідно з даними офіційного реєстру Панами, компанія THEO Worldwide Corp. була зареєстрована рівно за рік до націоналізації Приватбанку.

Нагадаємо, що емітентом єврооблігацій Приватбанку з погашенням в січні і лютому 2018 року було зареєстроване в Великобританії спеціальне підприємство (special purpose vehicle, SPV) - UK SPV Credit Finance plc. Єврооблігації з погашенням в 2021 році були емітовані через ICBC Standard Bank Plc (Великобританія), однак під час їх реструктуризації цей борг був переоформлений на UK SPV Credit Finance plc.

В рамках націоналізації Приватбанку його зобов`язання перед UK SPV Credit Finance plc підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.

UK SPV Credit Finance plc ініціювала скликання 5 червня зборів власників цінних паперів. До порядку зборів включено питання про складання повноважень трасті (довірителя з цінних паперів) Deutsche Trustee Company Limited, призначення новим трасті Madison Pacific Trust Limited, інші процедурні питання.

Умови емісії єврооблігацій з погашенням в 2018 році припускають, що в разі визнання банку неплатоспроможним він переходить під управління ФГВФО. Фонд призначає в банк тимчасового адміністратора, уповноваженого на будь-які дії для відновлення платоспроможності банку.

Тримачі євробондів ПриватБанку, що володіють різними випусками цінних паперів на загальну суму понад $120 млн, в кінці грудня 2016 року об`єдналися в спеціальний комітет для спільного захисту своїх прав та інтересів. До комітету входять п`ять фондів, в тому числі британські, американські, швейцарські.

Юридичні радники держателів євробондів повідомляли, що оскаржили в Лондонському міжнародному арбітражному суді (London Court of International Arbitration) примусовий обмін їх цінних паперів на акції додаткової емісії банку.

За оцінками фінансистів, як мінімум половина єврооблігацій Приватбанку не належить пов`язаним особам. При цьому в пов’язаних сторін банку було як мінімум 70 млн дол у субординованих бондах.

Про фінансовий стан Приватбанку, конфлікти між державою та екс-власниками банку див.тут.