Депозитний портфель Ощадбанку за перше півріччя впав на 21,6 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Депозитний портфель Ощадбанку за перше півріччя скоротився на 21,6 млрд грн (у т.ч. в ІІ кварталі - на 15,4 млрд грн).

Це відбулося, передусім, внаслідок скорочення обсягу коштів підприємств нафтогазової та хімічної промисловості за 6 місяців на 28,1 млрд грн (у т.ч. в квітні-червні - на 15 млрд грн).

Нагадаємо, в червні "Нафтогаз" сплатив до держбюджету другий дивідендний платіж за 2019 рік у сумі 39,625 млрд грн (перший платіж - на 8,5 млрд грн - було сплачено авансом торік).

За даними НБУ, рекордне зростання коштів на рахунках суб’єктів господарювання в грудні 2019 року (+70,7 млрд грн) було зумовлене, передусім, надходженням коштів “Нафтогазу” (він отримав 2,9 млрд дол від "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражу”).

Зі статистики регулятора випливало, що в грудні обсяг вкладів юросіб, зокрема, в Ощадбанку збільшився на 34,4 млрд грн, або на 72,2% (тоді як за січень-листопад - на 6,1 млрд грн, або 14,7%).

P.S.

Після виходу цього повідомлення до редакції Finbalance від прес-служби Ощадбанку надійшов такий коментар: 

"Обсяг поточних та строкових депозитів фізичних осіб на рахунках Ощадбанку в першому півріччі збільшився на 18 млрд грн, навіть незважаючи на тенденції на фінансовому ринку, пов’язані з введенням карантину.

Скорочення загального депозитного портфеля відбулось за рахунок зменшення поточних коштів суб’єктів господарської діяльності – це виключно результат операційної діяльності великих корпоративних клієнтів енергетичної галузі країни".

Витяги зі звітності Ощадбанку за перше півріччя-2020, І квартал-2020, за 2019 рік: