Департамент фінансової стабільності НБУ очолила Первін Дадашова

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що за результатами відкритого конкурсного відбору на посаду директора Департаменту фінансової стабільності Національного банку з 11 жовтня 2021 року призначена Первін Дадашова.

До сфери компетенції новопризначеного директора Департаменту фінансової стабільності належатиме, зокрема:

- моніторинг системних ризиків фінансового сектору, підготовка рекомендацій для мінімізації таких ризиків;
підготовка Звіту про фінансову стабільність та інших регулярних публікацій Національного банку з тематики фінансового сектору України;
- розроблення та підтримання моделей для калібрації та оцінки ефектів застосування макропруденційних інструментів;
- розроблення та підтримання макромоделей стрес-тестування фінансового сектору;
- розроблення моделей стрес-тестування окремих банків, координація процесу стрес-тестування;
- участь у розробці нових регуляцій для банків та небанківських фінансових установ, кількісна оцінка ефекту нових регуляцій;
- аналітична та адміністративна підтримка діяльності Ради з фінансової стабільності, Комітету з фінансової стабільності Національного банку та координація робіт з питань фінансової стабільності;
- комунікація із представниками фінансового сектору, державними органами, міжнародними фінансовими організаціями та іншими центральними банками з питань фінансової стабільності.

Департамент фінансової стабільності входить до блоку "Монетарна стабільність", що підпорядковується заступнику Голови Національного банку Сергію Ніколайчуку за вертикаллю підпорядкування.

Довідка НБУ:

Первін Дадашова приєдналася до команди Національного банку у липні 2017 року. За цей час пройшла шлях від провідного економіста до начальника відділу макрострес-тестування та розроблення модельного інструментарію Департаменту фінансової стабільності, а згодом стала начальником управління макропруденційної політики та досліджень цього департаменту (у 2019 році). З 17 вересня 2021 року вона виконувала обов’язки директора Департаменту фінансової стабільності.

До роботи в Національному банку працювала старшим викладачем Національного університету "Києво-Могилянська Академія" (з 2017 року).

Первін Дадашова закінчила Національний університет "Києво-Могилянська Академія" (магістр з фінансів), має науковий ступінь кандидата економічних наук, а також – доктора філософії (PhD) з фінансів.