"Дельта Банк" судиться з вугільним активом "Донецьксталі" за 9,4 млн дол.

Все про економіку та фінанси

Господарський суд Донецької області розглядає позов «Дельта Банку» до ПАТ «Шахтоуправління «Покровське» (м.Красноармійськ) про стягнення заборгованості за кредитним договором від 16.07.2008р. в сумі 9,41 млн дол.

У рамках цієї справи ПАТ “Шахтоуправління “Покровське” подавало зустрічний позов про визнання відсутнім у ПАТ “Дельта Банк” права вимоги. Проте суд першої інстанції відмовив у прийнятті зустрічної позовної заяви. Не увінчалася успіхом апеляція та касація.

Згідно з держреєстром, бенефіціаром ПАТ “Шахтоуправління “Покровське” значиться Дінос Паспалідес (Кіпр, м. Нікосія). Підприємство входить в групу «Донецсталь», яку, як вважається, контролює В. Нусенкіс та Г. Васильєв (до слова, була інформація про їх корпоративний конфлікт, зокрема, за російські вугільні активи групи).

Як писав Finbalance, «Дельта Банк» (перебуває на ліквідації) намагається стягнути з металургійного активу групи «Донецьксталь» близько 25 млн дол. Причому відповідач по відповідним справам також намагався оскаржити право вимоги «Дельта Банку» по кредитним договорам, яке він отримав від «Кредитпромбанку» (цю фінустанову власник «Дельта Банку» М. Лагун придбав наприкінці 2012 року; до цього серед її бенефіціарів були бенефіціари групи «Донецксталь).

Нагадаємо, за даними Фонду гарантування вкладів, станом на початок грудня 2015 року вкладникам «Дельта Банку» було виплачено 15,1 млрд грн., або 94% гарантованої суми.

Як відомо, виплати здійснюються, передусім, за емісійні кошти НБУ, який надає кредити Фонду гарантування вкладів та монетизовує держоблігації, випущені Мінфіном для підтримки Фонду.

Упродовж минулого року активізація виплат вкладникам «Дельта Банку» збігалася з періодами посилення курсових коливань на валютному ринку.

За даними АУБ, збиток «Дельта Банку» в січні-серпні склав 50,6 млрд грн. Це був найгірший фінансовий результат у банківській системі. Основна причина цього – відрахування до резерву під знецінення кредитів.

На фоні всіх торішніх фінансових проблем за нацстандартами фінзвітності Дельта Банк за 2014 рік задекларував… прибуток 46,3 млн грн. Водночас за міжнародними стандартами фінзвітності (які більші жорсткі, зокрема, в контекстів формування резервів) виявився збиток 18,9 млрд грн. А власний капітал на початок 2015 року був від’ємним на рівні -14,4 млрд грн.

В аудиторському висновку до фінзвітності банку за 2014 рік за МСФЗ фахівці аудиторської фірми ТОВ «Фінком-Аудит» констатувалося, що перелічені фактори викликали неплатоспроможність банку вже станом на 31.12.2014 року. Проте НБУ визнав "Дельту" неплатоспроможною лише 02 березня 2015 року. Рішення ж про ліквідацію банку було прийнято 02 жовтня.

Про те, як Генпрокуратура взялася за НБУ через виведення 4,1 млрд грн з "Дельта Банку" читайте тут. Про ризики списання Нацбанком мільярдних боргів "Дельти" по кредитам рефінансування - тут.

Про спроби "Дельта Банку" відсудити 286 млн грн у компанії Хмельницького-Іванова читайте тут, про пошук виданих боргів на 2 млрд грн по "слідам" групи ТАКО й "Інсеко" - тут.

Finbalance