Дельта Банк повернув НБУ 513 млн грн боргу після погашення облігацій "Укравтодору"

Все про економіку та фінанси

28 березня Госпсуд м. Києва закрив провадження в справі №910/6518/17 за позовом НБУ до Дельта Банку та Укргазбанку про стягнення 513,2 млн грн. Відповідну ухвалу суд виніс за клопотанням сторін судового процесу.

Так, у січні ліквідатор Дельта Банку констатував відсутність предмету спору, оскільки до НБУ були перераховані кошти в рахунок погашення кредитної заборгованості (по рефінансуванню).

Укргазбанк (як депозитарій) уточнював, що “Укравтодор” виконав свої зобов’язання перед Дельта Банком, погасивши свої облігації (які були надані Дельта Банком у заставу для НБУ по рефінансуванню).

Зрештою в березні НБУ також повідомив про доцільність закриття провадження в цій справі у зв’язку з відсутністю предмету спору.

У середині березня НБУ заявляв про борг Дельта Банку по рефінансуванню на 8 млрд грн.

За даними Фонду гарантування, на 01.03.2018 вкладникам Дельта Банку в межах гарантійної суми було виплачено 15,7 млрд грн (загалом відповідні виплати складуть 16,2 млрд грн).

За оцінками Фонду, орієнтовна сума втрат кредиторів внаслідок доведення до банкрутства «Дельта Банку» за попередніми оцінками складе щонайменше 24,5 млрд грн. ФГВФО уточнював, що його незадоволені вимоги як кредитора третьої черги сягають 14,9 млрд грн.

ФГВФО наголошував, що великі вкладники Дельта Банку, вклади яких перевищують гарантовану суму відшкодування 200 тис грн, зможуть повернути свої гроші в загальному обсязі на 8,8 млрд грн лише в разі звільнення активів банку з-під застави низки забезпечених кредиторів.