Ліквідатор "Дельта Банку" оприлюднив інформацію про депозити невістки Гонтаревої

Все про економіку та фінанси

На сайті «Дельта Банку» розміщене таке повідомлення:

До уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «Дельта Банк» звернулась Гонтарева Валерія Владиславівна [не виключено, що йдеться про невістку глави НБУ, - ред.] з пропозицією оприлюднити інформацію щодо її коштів, які були розміщені у цьому банку.

Це пов’язано з тим, що останнім часом у соцмережах та ЗМІ з’явилась викривлена інформація з цього приводу.

Відповідно до наданого В.В. Гонтаревою дозволу на розкриття інформації, яка містить банківську таємницю, АТ «Дельта Банк» повідомляє наступне.

Станом на 03.03.2014 (за один рік до введення тимчасової адміністрації в АТ «Дельта Банк») на ім’я Гонтаревої Валерії Владиславівни було відкрито 5 банківських рахунків в національній та іноземній валютах (в тому числі 4 поточні рахунки та 1 депозитний рахунок).

Загальна сума коштів, що надійшла на вказані рахунки Гонтаревої В.В. після відкриття цих рахунків становила 406,0 тис. грн.

Станом на 03.03.2015 (день введення тимчасової адміністрації в АТ «Дельта Банк») залишок коштів на рахунках Гонтаревої В.В. становив 169,9 тис. грн.

Згідно з Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» розмір належної Гонтаревій В.В. суми гарантованого відшкодування за вкладами в АТ «Дельта Банк» склав 169,9 тис. грн.

Нагадаємо, як писав Finbalance, Національне антикорупційне бюро здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №42015000000002776 від 16.12.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу («Зловживання владою або службовим становищем»). Відомості про нього внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань першим заступником керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Грищуком М. на підставі заяви голови правління ГО «Центр протидії корупції» Шабуніна В.

У заяві про вчинення злочину та доданих до неї матеріалів йдеться про те, що керівництво НБУ, зловживаючи службовим становищем, діючи умисно, з метою одержання вигоди для членів своєї родини, інформувало останніх щодо фінансового стану ПАТ «Дельта Банк», що надало їм можливість зняти грошові кошти з депозитних рахунків ПАТ «Дельта Банк» на суму близько 12,5 млн. грн. та спричинило істотну шкоду державним та громадським інтересам.

13 січня слідчий суддя Солом`янського райсуду м. Києва частково задовольнив клопотання детективів Національного антикорупційного бюро про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю і перебувають у володінні «Дельта Банку» та «Укргазбанку» з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів.

Як зауважується в судовій ухвалі, зокрема, в інтерв`ю веб-сайту «http://hubs.ua» 27 березня 2015 року голова НБУ В. Гонтарева повідомила, що у її старшого сина був розміщений депозит в ПАТ «Дельта Банк» на суму 800 тис грн. Строк депозитного договору закінчився вже в той час, коли ПАТ «Дельта Банк» не повертав вклади. В. Гонтарева повідомила, що її сину, згідно законодавства, також будуть виплачені гарантовані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб 200 тис грн, решта коштів не будуть повернуті.

Так, після надання ПАТ «Дельта Банк» стабілізаційного кредиту Нацбанком, НБУ прийняв рішення про запровадження режиму особливого контролю та призначення куратора. Постановою правління НБУ від 30.10.2014 віднесено ПАТ «Дельта Банк» до категорії проблемних. Постановою правління НБУ від 02.03.2015 №150 ПАТ «Дельта Банк» віднесено до категорії неплатоспроможних. Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування від 02.03.2015 запроваджено тимчасову адміністрацію у ПАТ «Дельта Банк». Постановою правління НБУ від 02.10.2015 № 664 відкликано банківську ліцензію та ліквідовано ПАТ «Дельта Банк».

Заявником була надана копія банківської виписки по рахунку сина В. Гонтаревої в ПАТ «Дельта Банк», згідно з якою 09.02.2015 сином глави НБУ на зазначений рахунок була перерахована сума депозитного вкладу у розмір 800 тис грн, яку 10.02.2015 він зняв з рахунку.

За численними повідомленнями ЗМІ, прес-служба НБУ спростувала інформацію про зняття депозиту в ліквідованому ПАТ «Дельта Банк» перед введенням тимчасової адміністрації у фінустанову, на підтвердження чого надано копію квитанції, яка доводить, що він отримав 200 тис грн з Фонду гарантування вкладів.

Разом з тим, заявником була надана копія виписки за операціями по картковому рахунку з 02.02.2015 по 27.02.2015 дружини сина В. Гонтаревої, з якої вбачається, що 10.02.2015 син глави НБУ перерахував на рахунок дружини 300 тис грн. Крім того, дружина сина В. Гонтаревої 11.02.2015 та 12.02.2015 перерахувала суми у 149,9 тис грн., 50 тис грн. та 50 тис грн. невідомим отримувачам.

Постановою правління НБУ від 30.10.2014 «Про віднесення ПАТ «Дельта Банк» до категорії проблемних», крім іншого, заборонялось проведення будь-яких операцій за чинними договорами, в результаті яких збільшується гарантована сума відшкодування за вкладами фізичних осіб.

«Описане може свідчити про дроблення вкладів у банку з метою отримання повного відшкодування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що ймовірно призвело до збільшення обсягу зобов`язань Фонду на 100 тис грн», - констатується в судовій ухвалі, яка посилається на матеріали кримінального провадження.

Також у документі вказується на те, що один журналіст на своїй сторінці в мережі Facebook повідомляв, що на окремих виписках з рахунків дружини сина В. Гонтаревої за лютий 2015 року стоїть заборона на відображення операцій, але вказана сума комісії на зняття готівкових коштів з рахунку у лютому 2015 року в сумі 125 тис грн. Комісія на зняття готівкових коштів з рахунків ПАТ «Дельта Банк» станом на лютий 2015 року складала близько 1% від суми транзакції. Зазначене свідчить про те, що у лютому 2015 року дружина сина В. Гонтаревої зняла з рахунку кошти в готівковій формі у сумі близько 12,5 млн. грн., констатується в судовій ухвалі, яка посилається на матеріали кримінального провадження.

З наданої заявником по кримінальному провадженню квитанції, що за повідомленнями ЗМІ була опублікована прес-службою НБУ на спростування інформації про зняття сином В. Гонтаревої депозиту в ліквідованому ПАТ «Дельта Банк», вбачається, що 15.10.2015 сином В. Гонтаревої було подано заяву на виплату переказу та отримано 200 тис з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб через «Укргазбанк».

З огляду на те, що у володінні Укргазбанку можуть перебувати документи щодо виплати сину В. Гонтаревої та його дружині гарантованої суми в розмірі 200 тис грн., детектив Національного корупційного бюро і клопотав про доступ до документів не тільки «Дельта Банку», але й «Укргазбанку».