Дехто з БПП хоче забрати митницю в ДФС та напряму підпорядкувати її Мінфіну

Все про економіку та фінанси

Наступного тижня група нардепів, які представляють фракції коаліції, має намір внести до парламенту законопроект «Про Національну митну службу України». Про це в ефірі телеканалу «Рада» заявив нардеп Андрій Антонищак, йдеться в повідомленні БПП.

За його словами, документом пропонується створити незалежну митну службу, яка стане окремою інституцією в складі Мінфіну [сьогодні підпорядкування Мінфіну опосередковане – через ДФС, - ред.].

«Законопроектом передбачається створення окремих служб – митниця, податкова, служба фінансових розслідувань та додаткових служб на митниці: служба аналітики, служба митної вартості товарів. Нова митниця повинна відповідати високому сервісу, прозорому офісу, в якому будуть працювати професійні митники. У той же час ми збільшуємо кримінальну відповідальність за хабар. До прикладу, якщо митник візьме хабар в розмірі 10 доларів, він автоматично позбудеться трудового стажу, квартири, соціальних пільг тощо», – сказав Антонищак.

При цьому він зауважив, що Кабмін – проти таких новацій, причому як аргумент називає в т.ч. позицію МВФ: «Яресько та Яценюк знову лякають депутатів МВФ. Але варто зауважити, що Міжнародний валютний фонд від нас вимагає боротися із корупцією, тому даний закон покликаний подолати корупцію на митниці».

Він додав, що наступним кроком для проведення кардинальної реформи митниці мають стати «прямі переговори» з МВФ, а також ЄС.

«Вести переговори через посередника – Уряд – неможливо. Це трансформується в іншу думку і доноситься іншими речами. Тому дуже скоро депутати здійснять робочі поїздки до Брюсселю, Страсбургу. Ми будемо говорити про наш законопроект», – додав Антонищак.