ДБР: суд передав 26 облгазів в управління для АРМА

Все про економіку та фінанси

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило, що 26 регіональних операторів газорозподільних систем за рішенням суду передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), пише "Енергореформа".

"За клопотанням ДБР слідчий суддя Печерського суду Києва передав до управління АРМА заарештовані приватні корпоративні права на 26 обласних та міських операторів газорозподільних систем", – йдеться у повідомленні ДБР.

Таким чином, як пояснили у ДБР, тепер держава контролюватиме постачання споживачам природного газу.

"Це є важливим питанням національної безпеки, особливо в умовах російської агресії", – зазначається у повідомленні.

У Бюро нагадують, що у червні минулого року ДБР викрило масштабну схему безкоштовної передачі Міністерством енергетики та вугільної промисловості України газорозподільних систем у користування приватним операторам. Багаторічна протиправна діяльність завдала державі збитків на суму 1,488 млрд грн.

На фотографіях, якими ілюстровано повідомлення про передачу АРМА обл- та міськгазів, зображено приміщення "Черкасигаз" та підприємств Регіональної газової компанії Дмитра Фірташа – "Хмельницькгаз", "Чернігівгаз", "Вінницягаз", "Дніпропетровськгаз", "Київоблгаз", "Тисменицягаз" ".