ДБР проводить обшуки в екс-глави "Нафтогазу" Коболєва

Все про економіку та фінанси

Співробітники Державного бюро розслідувань проводять обшуки у колишнього голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, пише Liga.net з посиланням на спікера ДБР Оксану Чиканову.

Пізніше у ДБР додали, що обшуки проводять у колишнього керівництва "Нафтогазу", в офісі "Укртрансгазу" та в керівників приватних підприємств.

"Слідчі (розшукові) дії проводяться в межах досудового розслідування кримінального провадження за фактом незаконного відчуження у 2020 році природного газу на 2,2 млрд гривень", – повідомили у бюро.

Як констатується, слідство перевіряє інформацію щодо правомірності повернення "Нафтогазом" боргу комерційним структурам, що виник понад 20 років тому.

За даними слідства, керівництво "Нафтогазу" за зверненням "Укртрансгазу" погодило документи щодо укладення мирової угоди з комерційними структурами без належних повноважень і підстав.

"Керуючись рішенням керівництва державної компанії Господарський суд міста Києва затвердив мирову угоду, що дозволило наприкінці 2020 року вивести з власності держави 305 мільйонів куб. м природного газу. За висновками експертів, сума підтверджених збитків становить 2 млрд 182 млн гривень", - йдеться в повідомленні ДБР.

Зазначається, що керівник "Нафтогазу" підписав рішення акціонера АТ "Укртрансгаз" щодо мирових угод без погодження наглядової ради "Нафтогазу".

Слід розуміти, тут йдеться про історію з компанією "Укренергозбут".

Коментар Андрія Коболєва з цього приводу - тут.