Данія може підтримати статус України як кандидата в ЄС, – глава МЗС

Все про економіку та фінанси

Данія не блокуватиме надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу у разі позитивного висновку Єврокомісії. Про це заявив міністр закордонних справ Данії Йеппе Кофод, пише Ekstra Bladet, констатує Liga.net.

"Якщо Єврокомісія, яка завтра ухвалить своє рішення, заявить, що Україна готова до статусу кандидата, ми можемо це підтримати", – сказав Кофод.

Минулого тижня Bloomberg опублікувало новину про те, що Данія вважає Україну неготовою до статусу кандидата, але Кофод запевнив, що це не зовсім так.

Він наголосив, що надання цього статусу не означає автоматичного отримання членства у ЄС.

"Попереду довгий шлях. Ми хочемо, щоб кандидати в ЄС – і це стосується усіх кандидатів – відповідали Копенгагенським критеріям", – сказав Кофод.

Міністр зазначив, що Україна значно відстає від інших країн, які хочуть вступити до Євросоюзу, за двома критеріями: верховенство права та боротьба з корупцією. Водночас він не вважає, що це критична перепона проти надання Україні статусу кандидата.

У п`ятницю, 17 червня, Єврокомісія оприлюднить висновки щодо можливості надання Україні такого статусу, а за тиждень, 23-24 червня, відбудеться засідання Євроради, де можуть ухвалити рішення.

16 червня в Києві були лідери Франції, Німеччини, Італії та Румунії. Вони заявили, що підтримують негайне надання Україні статусу кандидата на членство у Євросоюзі.