Данилюк звинувачує Луценка в саботажі розслідувань по Приватбанку, вимагає відставки

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що вимагає відставки генпрокурора Юрія Луценка в зв`язку з саботажем розслідувань по Приватбанку.

Нижча - пряма мова О. Данилюка: 

"Ми вітаємо вчорашнє позитивне рішення Лондонського суду щодо заморозки активів колишніх власників ПриватБанку до моменту прийняття рішення по суті.

Але це вдалося зробити не завдяки підтримці прокуратури - як це мало би бути - а незважаючи на всі прямі спроби з боку Генеральної прокуратури завадити цьому процесу.

Справа Приватбанку – це лакмусовий папірець ефективності роботи правоохоронних органів. На сьогодні держава витратила майже 140 млрд грн на докапіталізацію Приватбанку через те, що раніше з нього були виведені гроші, або надані недостатньо забезпечені кредити, які ніхто не повертає. Це гроші кожного громадянина, кожного платника податків, і вони мають бути повернуті в державний бюджет. Тут неприпустимі кулуарні домовленності та бездіяльність правоохоронних органів.

Натомість, Генеральна прокуратура робить наступне:

1) Затягується розслідування справ щодо дій колишніх керівників і власників Приватбанку.

Так державним ПриватБанком було ініційовано порушення 5 кримінальних справ, що наразі розслідуються Генеральною прокуратурою України, зокрема щодо доведення банку до неплатоспроможності, незаконного виведення різними способами коштів з Банку, неналежного використання конфіденційної інформації з серверів банку. Однак, жодна із цих справ на сьогоднішній день не була передана на розгляд до суду оскільки досудові розслідування у даних провадженнях просуваються вкрай повільно, а в деяких із справ слідчі дії взагалі не ведуться.

2) Порушуються та активно просуваються справи проти чинних службових осіб Приватбанку, Мінфіну та НБУ.

Генеральною прокуратурою була порушена низка кримінальних справ з приводу начебто незаконних дій службових осіб Приватбанку, Мінфіну та НБУ, у яких слідчі дії активно ведуться.

3) Порушуються та активно ведуться кримінальні справи за фактами залучення Банком радників, які займаються документуванням масштабів і схем незаконного виводу коштів з Приватбанку колишніми власниками/менеджментом Банку, результати роботи яких будуть використані у судових справах, як в українських так і закордонних юрисдикціях.

І це тільки декілька прикладів.

В контексті цього, «випадкова» зустріч в Амстердамі Юрія Луценко з Ігорем Коломойським саме напередодні суду в Лондоні викликає ще більше питань.

Окрім цього, Генеральний прокурор дискредитував себе атаками на нові антикорупційні органи та неспроможній довести до суду важливі для країни справи. Таким чином він дискредитує перед українським народом та міжнародними партнерами Президента та Парламент, які довірили йому таку важливу функцію, та владу в цілому, і тому, має піти у відставку.

Я вимагаю відставки Генерального прокурора Юрія Луценка".

P.S.

Генпрокурор Юрій Луценко в коментарі для LB.ua зазначив, що розглядає заяви О. Данилюка "як банальне бажання уникнути кримінальної відповідальності" (цитата).

Влітку генпрокурор вже звертався до Кабміну з вимогою звільнити Данилюка. "Податки Данилюку потрібно або заплатити, або сісти", - заявив Луценко.

Екс-акціонер націоналізованого Приватбанку Ігор Коломойський заперечує заяву міністра фінансів Олександра Данилюка, що йому (Коломойському) допомагає генпрокурор Юрій Луценко. "П*здить. Данилюк п*здить", - так Коломойський різко прокоментував ситуацію для видання LB.ua.

Він також додав, що "у нас до коментатора-педофіла додався коментатор-сексуальний домагач, який з фейкової події зробив привід не відповідати за свої злочини перед українським народом".

P.P.S.

Як стверджують джерела видання INSIDER, Президент воліє не відпускати генпрокурора далеко від себе, розуміючи, що ще один кандидат в президенти на його полі – це додатковий ризик програшу Тимошенко. Порошенко особисто покликав генпрокурора на корпоратив БПП і там заявив, що вони одна команда. "Ми всі одна команда. Тут і генеральний прокурор, який також наша команда, і прем’єр – теж наша команда, коли не ходить на з’їзди інших партій", - зіронізував президент.

Вже пізніше він все таки підколов генерального прокурора. Коли той взяв з таці бокал шампанського, президент підійшов, взяв другий і з усмішкою сказав: "ти не один". Тим самим натякнувши на зустріч в Амстердамі і на рекламу каналу "1+1", який і досі залишається головним ресурсом у торгах олігарха з можновладцями. Генпрокурор віджартувався, що після того як він зустрівся з олігархом в нього зааарештували всі активи. І запропонував ще будь-кому таку ж зустріч "на щастя".

Цікаво, що за місяць до зустрічі Луценка з Коломойським на квітковому базарі Амстердаму джерела видання розповідали і про переговори самого президента з опальним бізнесменом. І тоді вони теж говорили, що сторони близькі до порозуміння.