Данілов: жодного наказу щодо силового звільнення ОРДЛО немає і бути не може

Все про економіку та фінанси

Cекретар РНБО Олексій Данілов під час брифінгу заявив, що жодного наказу щодо силового звільнення тимчасово окупованих територій України немає, пише "Укрінформ".

"Сьогодні дві людини зробили заяви щодо евакуації громадян із території Донецької та Луганської областей, нібито наші військові збираються нападати на Донецьк та Луганськ для того, щоб звільнити наші території. Я можу вам заявити, що все це абсолютно не відповідає дійсності. Ніяких наказів на звільнення силовим шляхом наших територій, жодного такого наказу немає. Ми свідомі того, що в разі, якщо буде ухвалено рішення звільняти ці території, будуть великі жертви серед населення. Такого указу в нашій країні бути не може", – сказав секретар РНБО.

О. Данілов додав, що всі заяви і дії "ставлеників РФ на території Донецької і Луганської областей" є спробою спровокувати Збройні сили України на "ті відповіді, які б вони дуже хотіли, щоб ми надавали".

Він запевнив, що українські війська можуть відкривати вогонь лише в разі наявності загрози їхнім життям. "Жодних інших речей у нашій країні буде не може", – наголосив О. Данілов.

Секретар РНБО нагадав, що упродовж попередніх двох днів Президент України Володимир Зеленський перебував у відрядженні безпосередньо на лінії фронту. Данілов поінформував, що спільно з Президентом відвідав передову. "Ситуація у наших військах цілком контрольована. Вона нам зрозуміла… Ще раз наголошую, що жодних нападів на цивільне населення, жодних варіантів того, що ці території можуть бути звільнені військовим шляхом, на сьогоднішній день у нас не існують", – констатував він.

"На сьогоднішній день є велика загроза, що представники Російської Федерації, які там знаходяться, будуть провокувати ті чи інші речі. Вони можуть зробити ті речі, які до наших військових, до наших служб не мають жодного відношення. Ми не можемо сказати, що вони можуть вигадати: чи взривати автобуси, в яких пересуватимуться ті люди, яким вони сьогодні пропонують переправитися в Ростов або Ростовську область, чи вони будуть взривати будинки, чи будуть робити ті чи інші речі. Нам це цілком невідомо. Ще раз наголошую – ми до цього не можемо мати жодного відношення", – сказав О. Данілов.

Він також констатував, що українські військові не мають жодного відношення до обстрілів, які відбуваються на Донбасі впродовж останніх кількох днів.

О. Данілов підкреслив, що Україна готова вести перемовини саме з Російською Федерацією, а не з представниками т.зв. "Д/ЛНР", однак росіяни відмовляються від таких переговорів.

«Перемовини ми можемо вести тільки з Російською Федерацією. Ми не можемо вести перемовини з людьми, які не мають жодного відношення до самостійності, вони не приймають жодних самостійних рішень. Усі рішення приймаються тільки у Москві. Володимир Зеленський зробив заяву, що він у будь-який час готовий зустрітися з Путіним, щоб проводити ці перемовини. На сьогоднішній день, на жаль, вони відмовляються від цих перемовин», - сказав секретар РНБО.

Він додав, що проводити перемовини з людьми, які нічого не вирішують, «ми не можемо і не будемо, тому що це марна трата часу».