Данілов: виконання мінських угод в нинішньому вигляді - це руйнування України

Все про економіку та фінанси

Виконання Україною мінських угод у їхньому нинішньому вигляді призведе до руйнування країни, необхідно підписати новий документ, заявив секретар РНБО Олексій Данілов в інтерв`ю Associated Press, пише Liga.net.

Данілов наголосив, що необхідно переглянути мирну угоду 2015 року, підписану в Мінську, що вимагає від України надання широкої автономії окупованому гібридною армією Росії Донбасу й амністії бойовиків.

"Виконання мінських угод означає зруйнування країни, – сказав Данілов. – Коли їх лише підписали під дулом російських гармат – а німці та французи дивилися – усім розумним людям вже було ясно, що реалізувати ці документи неможливо".

Данілов застеріг Захід від тиску на Україну для виконання мінських угод, заявивши, що це спровокує небезпечну нестабільність.

"Якщо вони наполягатимуть на виконанні мінських угод у їхньому нинішньому вигляді, це буде дуже небезпечно для нашої країни, – сказав секретар РНБО. – Якщо суспільство не прийме цих угод, це може призвести до дуже складної внутрішньої ситуації, і Росія розраховує на це".

Данілов заявив, що якщо Україна виконає нав`язані їй умови, це дозволить Росії вимагати скасування західних санкцій, які залежать від прогресу у виконанні мінських угод.

Секретар РНБО закликав до переговорів щодо нового документа, який було б реально реалізувати.

Він додав, що новий договір має "змусити Путіна просто відвести свої війська і танки".

Нагадаємо, у вересні 2021-го американський дипломат Олександр Вершбоу заявив, що адміністрація США розуміє: потрібна певна модифікація "Мінська", щоб він справді міг призвести до зрушень у напрямку сталого миру.

26 січня 2022-го відбулася зустріч радників глав країн-учасниць нормандського формату, на якій сторони домовилися про режим припинення вогню на Донбасі та проведення наступної зустрічі через два тижні.