Данілов: Україна готова захищатися, партнери обіцяють допомогу в разі нападу РФ

Все про економіку та фінанси

Секретар РНБО Олексій Данілов в інтерв`ю "Укрінформу" за підсумками візиту до Канади заявив, що міжнародні партнери нададуть Україні допомогу, якщо Росія наважиться на вторгнення.

“Єдине, що залишилося незрозумілим, так це те, чи наступатиме Путін, і якщо буде – то коли. Утім, ми маємо бути готовими у будь-якому разі і наші партнери запевнили нас, що максимально допомагатимуть Україні у разі настання часу “Ч”, – сказав Данілов.

За його словами, партнери України добре розуміють нинішню безпекову ситуацію у країні.

"Ми чітко усвідомлюємо, що Канада, а також США і Велика Британія – наші партнери. Ці країни багато нам допомагають та набагато глибше розуміються на процесах, які відбуваються сьогодні", – зазначив секретар РНБО. 

Як пише "РБК-Україна" з посиланням на прес-службу РНБО, О. Данілов зазначив, що Україна готова протистояти державі-агресору за будь-якого розвитку подій. Він наголосив на важливості консолідації зусиль цивілізованого світу для протидії агресивній політиці РФ.

Секретар РНБО також висловив подяку канадським та американським партнерам за всебічну допомогу та підтримку України і висловився за поглиблення безпекової співпраці зі США та Канадою.

P.S.

Як констатує Liga.net, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив журналістам, що наразі не йдеться про можливу участь у війні на стороні України іноземних сил.

"Про те, щоб іноземні війська воювали на території України з нашої сторони, зараз не йдеться. Єдині іноземні війська, які ведуть бойові дії на території України, – це російські війська", – сказав він.

Кулеба також зауважив, що можливий наступ Росії у січні-лютому – один зі сценаріїв, що лежить на столі у російського керівництва.

"Зараз ми докладаємо всіх зусиль, щоб йому запобігти. Але це не скасовує потреби у максимальному зміцненні нашої обороноздатності, тому що ніколи неможливо повністю передбачити дії РФ", – резюмував глава МЗС.