Данілов: РНБО доручило повернути в держвласність "Черкасигаз"

Все про економіку та фінанси

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) надала протокольне доручення про повернення АТ "Черкасигаз" у державну власність, повідомив секретар ради Олексій Данілов під час брифінгу за результатами засідання РНБО в п`ятницю, пише "Інтерфакс-Україна".

"Розглядали питання повернення в держвласність підприємства "Черкасигаз", була доповідь міністра енергетики з цього приводу, і було схвалено протокольне доручення, яке стосується повернення цього підприємства в держвласність, якого в незаконний спосіб, шляхом шахрайських маніпуляцій держава була позбавлена", - сказав Данілов.

"Надано доручення здійснити заходи щодо повернення держпакету акцій "Черкасигаз", визначенню винних у цьому осіб і відшкодування нанесених державі збитків, а також встановити контроль над АТ "Черкасигаз", - уточнив секретар РНБО.

За його словами, РНБО взяла до відома інформацію міністра енергетики Германа Галущенка і глави НАК "Нафтогаз" Юрія Вітренка про втрату державного контрольного пакета акцій підприємства, а також доручив Кабінету міністрів спільно з НКЦПФР, СБУ, ДБР за участю Офісу генпрокурора і НАБУ в місячний термін провести перевірку обставин цієї втрати.

Як повідомлялося, в грудні 2012 року "Черкасигаз" повідомило в системі розкриття інформації НКЦПФР, що пакет акцій підприємства, що належить НАК "Нафтогаз України" скоротився з 51% до 9,97%.

У прес-службі Фонду державного майна (ФДМ) України повідомили, що рішення про приватизацію держпакета акцій "Черкасигаз" урядом не ухвалювали, і акції цієї компанії ФДМ не отримував.

"Нафтогаз України" тоді відмовився коментувати зниження своєї частки в "Черкасигаз".

Тоді, зокрема, було зафіксовано, що до власників газової компанії увійшло ТОВ "Ласфано Україна", що є співзасновником ТОВ "Фінансова компанія "Сонячне місто", радник якої Сергій Матвійчук очолював наглядову раду Надра Банку (Київ). Найбільшим бенефіціаром цього неплатоспроможного на сьогодні банку був Дмитро Фірташ.

Наразі "Нафтогаз" зберігає за собою частку 9,97% акцій в облгазі, Perritt Select Investments Limited належить 22,56%, ТОВ "Ласфано Україна" - 20,35%, ТОВ "Міжрегіональна торгова компанія" - 15,81% , Володимиру Болбасу і Сергію Назаренку - по 9,87%, Newavit Holding and Finance - 6,6%.

За даними видання "БізнесЦензор", "Черкасигаз" контролюють Ігор Воронін і Юрій Величко.

"Черкасигаз" обслуговує газорозподільні мережі, розташовані на території Черкаської області.