Cуд у Люксембурзі – ще один крок до розлучення ЄС та Британії?

Все про економіку та фінанси

У Європейському суді в Люксембурзі почався розгляд спору між урядом Джеймса Камерона та ЄЦБ з приводу вимоги Європейського центробанку до лондонських клірингових центрів, які працюють у т.ч. з євро, передислокуватися в єврозону або ж не мати доступу до фінансових ринків на тих умовах, що і конкуренти, які там розміщені. Це ставить під загрозу статус Лондона як одного з ключових фінансових центрів світу. Про це пише Bloomberg.

«Це ще один приклад поступової трансформації єдиного ринку у ринок єврозони, що не було прийнятно ні для Великобританії, ні для інших країн, які не використовують євро», - зауважив лідер групи Європейських консерваторів та реформістів в парламенті ЄС Саїд Камал.

Цей конфлікт між ЄС та Великобританією розвивається на фоні поразки Камерона в боротьбі за пост президента Єврокомісії. Британський глава уряду висловлював категоричний протест проти призначення на цю посаду Жана-Клода Юнкера – екс-прем’єр-міністра Люксембургу. Однак інші лідери ЄС не дослухалися до Камерона. Це при тому, що в Британії активно мусується питання щодо доцільності перебування цієї країни в складі Євросоюзу.

У контексті регулювання фінансових ринків слід пригадати, що Британії не подобаються спроби Євросоюзу ввести податок на трансакції та стримування банківських бонусів.

«Слухання в суді є першою перестрілкою в тому, що може стати довготривалим процесом», - зауважує слухач інституту міжнародної економіки Петерсона у Вашингтоні Ніколас Верон.

Ця справа «відображає ризик зламу єдиного ринку» між «єврозоною та ширшою Європою», констатує керівник напряму фінансового регулювання в юркомпанії Linklaters LLP Майкл Кент.

«ЄЦБ не стоятиме поза платіжними палатами, які базуються поза єврозоною, і ніхто до цього не примусить, - зазначає виконавчий директор Центру дослідження європейської політики в Брюсселі Карел Лану. – Ця справа є просто тратою часу, як і попередні, що стосувалися продажів та оподаткування фінансових транзакцій. Це навіть очевидніше, ніж попередні, тому що йдеться про єдину валюту, а Об’єднане Королівство не використовує її».