Concorde Capital: як мінімум половина євробондів "Привату" – не в пов’язаних осіб

Все про економіку та фінанси

За оцінками керівника аналітичного департаменту Concorde Capital Олександра Паращія, як мінімум половина єврооблігацій Приватбанку не належить пов`язаним особам.

«За моєю інформацією, вже сформована група із п`яти тримачів облігацій банку на загальну суму понад 120 млн. доларів (або близько 25% від загального обсягу облігацій, що нині перебувають в обігу). І вони не є пов`язаними сторонами банку. До них готові приєднатися ще близько десяти фондів, але група ще не прийняла рішення про таке приєднання.

В загальному, я оцінюю, що як мінімум половина усіх облігацій не належить пов`язаним сторонам.

[Водночас] достовірно можна стверджувати, що у пов’язаних сторін банку є як мінімум 70 млн доларів у субординованих бондах (які вони купили на розміщенні минулого року)», - констатував фінансист.

Довідково

26 грудня НБУ в офіційному зверненні до держателів єврооблігацій Приватбанку повідомив, що три випуски відповідних цінних паперів (на 175 млн дол; 200 млн дол; субординовані на 220 млн дол) відповідно до статті 41.1 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", у період здійснення тимчасової адміністрації "були обміняні на акції додаткової емісії банку" (цитата).

У статті 41.1 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" при націоналізації банку передбачене право Фонду гарантування "розпорядитися необтяженими грошовими зобов’язаннями банку перед пов’язаними особами, а також необтяженими грошовими зобов’язаннями перед юридичними та фізичними особами, що не пов’язані з банком, крім коштів за поточними та депозитними рахунками таких осіб шляхом обміну зазначених зобов’язань на акції додаткової емісії банку".

Фактично йдеться про списання боргових зобов`язань Приватбанку перед держателями єврооблігацій, оскільки Кабмін викупив у Фонду гарантування акції Приватбанку за 1 грн (тобто після того, як Фонд конвертував євробонди в акції).

Оскільки ж єврооблігації Приватбанку випускалися спеціальною компанією (SPV), зареєстрованою у Великобританії, можна очікувати судових спорів (причому - в британській юрисдикції) між кредиторами банку та державою.

Фінансисти заявляли, що практика списання єврооблігацій при націоналізації банку - це не українське ноу-хау, а досить поширена в світі практика.

На минулому тижні глава НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що в останні дні перед націоналізацією з Приватбанку були виведені вклади пов’язаних осіб на 2,6 млрд грн, внаслідок чого Фонду гарантування вдалося списати [конвертувати в капітал, - ред.] вклади пов’язаних осіб на 29,4 млрд грн, а не на 32 млрд грн, як планував НБУ.

За даними держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців, наразі статутний капітал Приватбанку становить 50,69 млрд грн, при тому, що на кінець ІІІ кварталу статутний капітал фінустанови був 21,26 млрд грн, а отриманий, але не зареєстрований внесок – 4,59 млрд грн.

НКЦПФР повідомляла про додатковий випуск акцій Приватбанку на 35,91 млрд грн.

Раніше міністр фінансів Олександр Данилюк заявляв, що перший випуск ОВДП для докапіталізації Приватбанку складе 43 млрд грн (при наразі запланованому загальному обсягу 116,8 млрд грн, який ще може бути переглянутий, в т.ч. за результатами аудитубанку).