CNN: США в кінці грудня вирішили надати Україні ще $200 млн військової підтримки

Все про економіку та фінанси

Наприкінці грудня 2021 року адміністрація президента США Джо Байдена, не привертаючи зайвої уваги, санкціонувала додаткову військову допомогу для України на $200 млн. Про це повідомляє CNN із посиланням на чотири джерела, констатує Liga.net.

Як зазначається, наприкінці грудня адміністрація Байдена "без зайвого розголосу" санкціонувала надання Україні додаткової допомоги в галузі безпеки на суму 200 мільйонів доларів.

За інформацією джерел CNN, у новий пакет безпеки увійде постачання здебільшого тих самих оборонних засобів, які США надсилали в Україну раніше, включно зі стрілецькою зброєю та боєприпасами, захищеними радіостанціями, запасними частинами для техніки, медичним та іншим обладнанням.

За словами двох людей, адміністрація таємно повідомила Конгрес про новий дозвіл на військову допомогу для України на початку цього місяця. Деякі офіційні особи дізналися про це секретними каналами.

За словами представника Держдепу, відправка нового пакета допомоги, ймовірно, триватиме деякий час, оскільки лише зараз наближається до завершення постачання обладнання на $60 млн, схвалене минулого літа.

У Держдепартаменті відмовилися повідомляти журналістам подробиці, але зазначили, що найближчими тижнями Україні буде надано більше військової допомоги.

Разом з тим, представник Пентагону Джон Кірбі під час брифінгу повідомив, що делегація США в Україні вивчала потреби нашої країни у засобах протиповітряної оборони.

За його словами, американська делегація проконсультувалася із представниками України щодо потреб країни в оборонній сфері. Зокрема йшлося про протиповітряну та протиракетну оборону. Він відмовився повідомити деталі.

На запитання, чи є ознаки змін у чисельності російського угруповання поблизу кордонів України, Кірбі відповів негативно. За його словами, поблизу України залишається суттєве угруповання – "на схід, північ і навіть на південь від України".

Нагадаємо, 27 грудня 2021 року Байден підписав оборонний бюджет США на суму $768,2 млрд, що містить $300 млн на допомогу Збройним Силам України.

1 січня 2022 року пані посол України в США Оксана Маркарова заявила, що цього року Україна, окрім запланованих $300 млн з оборонного бюджету, очікує отримати від США іншу допомогу, деталі якої поки що розкривати зарано.