CNN: США фіксують відведення частини військ РФ від Києва

Все про економіку та фінанси

Після того, як у вівторок Росія оголосила про рішення "різко скоротити бойові дії" на київському та чернігівському напрямках, США вже спостерігають відведення військ РФ, повідомля CNN з посиланням на двох американських високопосадовців, констатує "Українська правда".

За словами джерел CNN, РФ починає відводити деякі сили, зокрема російські батальйонні тактичні групи (БТГр), які залишають прилеглі території навколо української столиці.

Російські війська тепер відступають і у деяких районах на півночі України, ймовірно, щоб зосередити сили на півдні та сході.

Розвідка США не виключає, що такий відступ може супроводжуватися момбардуваннями з повітря та артилерійськими атаками на Киїів.

Водночас, співрозмовники CNN застерігають, що Росія завжди може змінити відступ спробою чергового наступу, звичайно, якщо матиме на це сили – за час війни завдяки діям ЗСУ, російська армія втратила більше 17 тисяч військових, сотні танків, більш як 100 літаків та тисячі одиниць іншої техніки.

Дослівно CNN: "На думку США, це не короткострокові маневри для перегрупування, а довгостроковий крок, оскільки Росія наступ на українські території з півночі провалився". 

Один зі співрозмовник видання сказав, що США наразі стурбовані тим, аби точно зберегти одностайність з ЄС щодо санкційного тиску на Росію. У Вашингтоні побоюються, що деякі з країн Заходу можуть тиснути на Україну, щоб Київ погодився на мирну угоду (можливо, не таку вже й прийнятну для України).