CNN: глава ЦРУ вирушив до Москви, щоб визначити наміри Росії щодо України

Все про економіку та фінанси

Метою візиту директора ЦРУ Вільяма Бернса до Москви було розібратися в намірах Росії щодо України і попередити про увагу, яку Вашингтон приділяє переміщенням російський військ біля українського кордону, повідомив телеканал CNN, констатує "Інтерфакс-Україна".

"Президент Джо Байден на початку цього тижня направив директору ЦРУ Вільяма Бернса до Москви, щоб попередити Кремль про те, що США уважно стежать за нарощуванням російських військ поблизу кордону з Україною, і спробувати визначити мотиви дій Росії", - йдеться у повідомленні телеканалу з посиланням на власні джерела.

У ньому стверджується, що "США дедалі більше стурбовані нерегулярним переміщенням російських військ і техніки поблизу північного кордону з Україною".

CNN зазначає, що "адміністрація Байдена в останні дні активізувала свої зусилля щодо деескалації напруження, що зростає, у відносинах між Москвою і Києвом".

Шеф ЦРУ висловив побоювання США щодо того, що Росія "близька до того", щоб використовувати експорт газу як важіль тиску в той час, як Україна та інші європейські країни, за прогнозами, можуть узимку зіткнутися з енергетичною кризою.

Прес-секретар Пентагону Джон Кірбі заявив у п`ятницю: "Ми продовжуємо спостерігати за незвичайною активністю російських військових поблизу кордону з Україною. Ми продовжуємо консультуватися із союзниками та партнерами на цю тему", - сказав він.

"Я не можу говорити про наміри Росії, я не можу вдаватися до деталей оцінок розвідки, але я зазначу, що будь-які дії Росії, спрямовані на ескалацію чи агресію, серйозно турбуватимуть США", - додав Кірбі.

Конгресмени-республіканці Майк Роджерс і Майк Тернер закликали президента США Джо Байдена розширити постачання зброї Україні та нарощувати військову присутність у Чорному морі, повідомило видання Defense News.

У листі до президента законодавці зазначили, що ці заходи необхідні для запобігання загрозі "нового вторгнення з боку російських військ".