Citigroup: РФ отримає рекордні $100 млрд від продажу газу країнам Європи

Все про економіку та фінанси

Росія цього року збільшить доходи від продажу газу в країни Європи до рекордних $100 млрд, вважають аналітики американської Citigroup. Це майже вдвічі більше, ніж торік, коли ціни уже були високими, пише газета Les Echos, пише Liga.net.

За підрахунками професора паризького Інституту політичних досліджень Тьєрі Броса, країни Євросоюзу, "попри санкції й гучні заяви", щодня платять Газпрому $200 млн – більш ніж достатньо, щоб Росія могла профінансувати свій оборонний бюджет.

Надвисокі ціни на газ компенсують Росії скорочення обсягів постачання до Європи.

Видання наводить приклад Польщі та Болгарії. Після того як Росія перестала постачати їм газ, ціни за два дні підскочили на 15%. Цього вистачає, щоб компенсувати втрату відносно невеликих обсягів, які Газпром продавав до обох країн.

Автор статті також звертає увагу, що надприбутки Газпрому вже повністю окупили газопровід "Північний потік-2", який не дозволила запустити Німеччина.

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко у п`ятницю теж заявив, що високі ціни на газ дозволили Газпрому з легкістю пожертвувати постачанням газу до Польщі й Болгарії.

"Росіяни заробляють набагато більше на таких клієнтах, як Німеччина чи Італія. Завдяки рекордно високим цінам на газ вони отримують набагато більше, ніж раніше. Через зменшення постачання газу до Європи, ціна йде вгору, тож вони заробляють більше навіть з меншими обсягами", – пояснив Вітренко.