НБУ: валютні резерви просіли до $24 млрд, чистий продаж валюти з початку року - біля $1,5 млрд

Все про економіку та фінанси

Заступник голови НБУ Олег Чурій під час брифінгу повідомив, що резерви регулятора знаходяться на рівні $24 млрд, пише "БізнесЦензор".

"Резерви сьогодні знаходяться на рівні більш ніж $24 млрд. Резерви знаходяться виключно в цінних паперах найвищої якості, це в основному цінні папери державних органів влади. В основному це цінні папери американського казначейства, де у нас знаходиться близько половини наших резервів. Вони всі ліквідні, тому в нас немає переживань з приводу того, що криза вплине на наші резерви", - сказав О. Чурій.

За його словами, з початку року чисті інтервенції НБУ з продажу валюти склали менше $1,5 млрд, при тому, що торік НБУ викупив з ринку близько $8 млрд дол.

"На сьогодні у нас резервів достатньо для того, щоб продовжити згладжувати коливання", - додав заступник глави Нацбанку.

Як повідомлялося, на 1 березня валютні резерви НБУ становили $26,62 млрд (у еквіваленті), збільшившись в лютому на 1,3% або на $330 млн. 

У Нацбанку розраховують на поповнення своїх резервів за рахунок валюти, отриманої "Нафтогазом" від "Газпрому" (загальна сума відповідного платежу в грудні 2019 року склала $2,9 млрд, частину цієї валюти НАК уже продав).