Чи міг Яценюк проігнорувати Шеремету при призначенні торгового представника? Документ Кабміну

Все про економіку та фінанси

Сьогодні міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета пояснив свою відставку тим, що з ним не погодили торгового представника України. «Було перейдено кілька червоних ліній, і я не можу з цим миритися», - заявив урядовець.

За його словами, йому не дозволили внести свою кандидатуру на призначення торгового представника України. "Це порушення не тільки управлінських принципів, це порушення постанови №298 пункт 7 про те, що міністр вносить заступника міністра, тому що торговий представник є в статусі заступника міністра", - пояснив Шеремета.

При цьому новопризначений торговий представник України Валерій П`ятницький заявив, що висунення кандидатур торгових представників знаходиться в компетенції прем`єр-міністра. «Звичайно, що діяльність торгівельного представника спрямовується через міністерство, але компетенція призначати - це компетенція Кабінету міністрів... А перша компетенція вносити кандидатуру є у прем`єра. Це номер один, тому далі все за законом. В даному випадку ніякого порушення законодавства немає», - заявив В. П`ятницький.

У розпорядженні Finbalance опинилося Положення «Про торгового представника України», затверджене Кабміном. У ньому зазначено, що «торговий представник призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України відповідно до пропозицій Міністра економічного розвитку і торгівлі».

Принагідно публікуємо повністю цей документ.