Чи допомагала Гонтарева російській групі ВТБ заробляти на девальвації гривні

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Валерія Гонтарева через свою прес-службу офіційно підтвердила, що один з топ-менеджерів групи ВТБ – Юрій Соловйов – був її бізнес-партнером по групі ICU.

З огляду на це, виникає логічне питання/підозра – чи сприяла Валерія Гонтарева тим чи іншим чином на своїй посаді ВТБ Банку – українській «дочці» групи ВТБ?

Звернемо увагу, що валютні операції НБУ курує Олег Чурій - екс-начальник управління операцій на ринку інструментів з фіксованою дохідністю інвестиційного департаменту ВТБ Банку: у жовтня 2014 року він був призначений начальником Управління операцій на відкритому ринку та розміщення державних цінних паперів НБУ, а з квітня 2015 року – він вже на посаді заступник глави НБУ. На такому фоні – такий фактаж.

Згідно з даними фінзвітності ВТБ Банку, у ІІІ кварталі 2015 року його позитивний результат від операцій з іноземною валютою склав 333,9 млн грн (за 9 місяців-2015 - 199,5 млн грн). Водночас негативний результат від переоцінки іноземної валюти в ІІІ кварталі минулого року становив 96,3 млн грн., а за 9 місяців – 1,42 млрд грн.

За підсумками ж 2014 року за МСФЗ чистий збиток ВТБ Банку від операцій з іноземними валютами становив:
- торговий результат – "мінус" 1,09 млрд грн.;
- курсові різниці – "мінус" 2,35 млрд грн.

Чи можна тут підозрювати сприяння? Залежить, з якої точки зору дивитися. З якоїсь, можливо, так, а з якоїсь – ні.