"Черкасиобленерго" ініціює процедуру банкрутства черкаського "Азота" Фірташа

Все про економіку та фінанси

"Черкасиобленерго" заявило, що через заборгованість ПрАТ "Азот" (Черкаси) за електроенергію на 1,86 млрд грн звернулося в Госпсуд Черкаської області із заявою про порушення провадження в справі №925/288/21 про банкрутство ПрАТ "Азот", пише Liga.net.

Як зазначається, також "Черкасиобленерго" в лютому звернулося в Госпсуд Черкаської області з позовами до "Азоту" про стягнення заборгованості за штрафними санкціями на суму 371 млн грн через невиплату основного боргу.

"Черкасиобленерго" вказує, що "Азот" є найбільшим боржником компанії.

Раніше "Черкасиобленерго" й "Азот" уклали низку мирових угод щодо схем погашення заборгованості, однак, як констатується, їх дію було зупинено з ініціативи Фонду держмайна.

"Більш того в 2020 році Фонд заблокував реалізацію нових домовленостей з "Азотом", згідно з якими щомісячна сума виплат за боргом з боку боржника збільшувалася до 14 млн грн на місяць у перші два роки, і до 20 млн грн щомісяця в наступні два роки", – йдеться в заяві "Черкасиобленерго".

Також керівництво "Черкасиобленерго" заявляє про незадовільну роботу Державної виконавчої служби під час стягнення заборгованості з "Азоту". Тому компанія 3 березня найняла приватну колекторську фірму для стягнення 700 млн грн боргів з "Азоту".

46% акцій "Черкасиобленерго" належать державі, 25% – компанії УкрЕСКО (перед приватизацією Кабмін має намір об`єднати ці пакети). Ще 23,9% Черкасиобленерго належить "КУА Сварог Ессет Менеджмент", афілійованій з Костянтином Григоришиним.

9 серпня 2017 року Вищий господарський суд України визнав недійсним договір між підприємством "Азот" і "Черкасиобленерго", через який інтересам держави було завдано збитків на суму понад 57 млн ​​грн.

ПрАТ "Азот" входить у холдинг Ostchem Дмитра Фірташа.

P.S.

Коментар Group DF (в яку входить Ostchem і, відповідно, черкаський "Азот") щодо позову «Черкасиоблененерго»:

"Даний позов жодним чином не вплине на поточну операційну діяльність підприємства, Черкаський «Азот» випустить і відвантажить стільки добрив, скільки було заплановано. Всі 100% контрактів будуть виконані. Компанія готова відстоювати свою правоту в судах, оскільки раніше Фонд державного майна в односторонньому порядку заблокував дію цілої низки мирових угод між «Черкасиоблененерго» і «Азотом», згідно з якими погашалися борги підприємства.

Новому менеджменту обленерго і ФДМ, який у цій справі віддає команди, потрібно визначитися: їх цікавить погашення заборгованості в межах домовленостей з підприємством чи реалізація чергового піар-плану.

Способи, строки і порядок погашення заборгованості можуть бути визначені тільки в рамках переговорів про умови конвертації боргу, і винятково за переговорним столом. Будь-який тиск на підприємство є неприпустимим і деструктивним з точки зору перспектив вирішення проблеми.

Також звертаємо увагу, що Черкасиобленерго забуло поінформувати громадськість про наявність заборгованості в розмірі понад 600 млн. грн перед «Азотом». Цей борг також вимагає погашення.

Для будь-якої компанії і будь-якого операційного директора (і «Черкасиоблененерго», на наш погляд, не є винятком) завжди більш прийнятно мати на столі чіткий та зрозумілий план погашення боргу та поетапне повернення грошей, замість розтягнутих на роки судових суперечок.

Практика свідчить, суперечки, подібні до тієї, що була ініційована «Черкасиоблененерго» щодо черкаського «Азоту», тривають роками. Наша компанія готова до даного спору, однак ми змушені констатувати, що такий підхід значно знижує шанси врегулювання наявного боргу в перспективі найближчих декількох років".