Чавушоглу: Туреччина не готова дати Україні гарантії, як у 5-ій статті НАТО

Все про економіку та фінанси

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що його країна готова стати гарантом безпеки України, однак зазначив, що не в форматі-аналогу 5-ї статті НАТО. Про це повідомляє Hurriyet, констатує Lb.ua.

За словами Чавушоглу, Україна запропонувала низці країн, серед яких Туреччина, США, Великобританія, Канада, стати гарантами безпеки України. Зокрема, зафіксувати юридично зобов`язуючі гарантії безпеки України, які за своїм змістом і формою мають бути аналогічні статті 5 НАТО.

«США, Великобританія і Канада цей пункт відкинули. Звичайно, і Туреччина його не приймає. Про те, щоб відправити у разі конфлікту в Україні в країну турецьких солдатів не може бути й мови. Ми намагаємося зрозуміти, який варіант гарантій може бути ефективною альтернативою», – зазначив глава МЗС Туреччини.

П`ята стаття Статуту НАТО про колективну оборону передбачає, що напад на одного з членів Альянсу буде розглядатися як напад на всіх членів НАТО.

Нагадаємо, Україна запропонувала зафіксувати свій статус як без`ядерної та позаблокової держави у формі постійного нейтралітету, якщо низка держав – аналогічно до ст.5 НАТО – юридично гарантують оперативне надання військової допомоги, озброєння та закриття небо над Україною у разі вчинення проти неї військової агресії, нападу чи будь-якої операції.