Частину майна КГЗКОР продали за 450,5 млн грн у межах процедури санації держкомпанії

Все про економіку та фінанси

Компанія "Рудомайн" повідомила, що виграла аукціон та придбала частину майна "Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд" (КГЗКОР) у місті Долинська в Кіровоградській області, пише Liga.net.

За даними системи Prozorro.Продажі, за відповідний актив заплачено 450,5 млн грн.

Покупцем виступило ТОВ "Долинський гірничо-збагачувальний комбінат" (його засновник - ТОВ "Рудомайн", засновником якого в свою чергу значиться кіпрська компанія "АРДК Майнінг Ессет Менеджмент Холдінг ЛТД").

Продаж майна одним лотом здійснювався у рамках процедури санації Державного підприємства «Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд».

Будівництво комбінату розпочалося ще в 1985 році як спільний проєкт СРСР, Румунії, Словаччини, Німеччини та Болгарії. У 2007 році Румунія та Словаччина відмовилися від участі у проєкті та вимагали повернути інвестиції. На реалізацію проєкту було витрачено $1,5 млрд, але за 30 років після розвалу СРСР підприємство так і не запрацювало, а його готовність залишилася на рівні 65%, зазначають у "Рудомайні".

У 2010 році Кабмін намагався реанімувати КГЗКОР і розпочав пошук інвестора. Інтерес до підприємства виявляли Смарт-холдинг Новинського та АрселорМіттал Кривий Ріг. Але приватизація так і не відбулася через провал переговорів із Румунією та Словаччиною про суму конмпенсації.

Після купівлі КГЗКОРу "Рудомайн" має намір інвестувати в запуск ГЗК понад $100 млн. Ще 450 млн грн направить на погашення попередніх боргів підприємства. "Передбачається направити $37 млн податків та зборів до бюджету та понад $1 млн на фінансування соціального розвитку міста. Буде створено 1500 робочих місць", – йдеться у заяві компанії. Як зазначається, "Рудомайн" має намір запустити першу чергу добудови ГЗК до 2023 року і за два роки вивести його на повну потужність, щоб переробляти 12,5 млн т залізняку і випускати до 3 млн т готової продукції на рік.

Компанія "Рудомайн" зареєстрована у 2010 році. Видобуває залізорудну сировину на кар`єрі Південний у Кривому Розі.