CEO "Укрнафти": отримали вже понад 2,3 млрд грн з реструктуризованої дебіторки

Все про економіку та фінанси

Глава правління "Укрнафти" Олег Гез заявив, що компанія отримала вже понад 2,3 млрд грн з реструктурованої дебіторської заборгованості на загальну суму близько 7 млрд грн, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми за півтора року вже отримали понад 2,3 млрд грн. Всі платежі йдуть відповідно до запланованого графіка. Ми почали отримувати і відсотки з моменту укладення мирових угод, що важливо. І протягом кількох років розраховуємо, що вся сума буде повністю погашена. Що стосується вигоди від реструктуризації для "Укрнафти", то для мене тут був дуже простий вибір. Або спробувати отримати щось, або нічого. Якщо у компанії немає якихось суттєвих активів, на які можна претендувати, то набагато доцільніше і ефективніше спробувати стягнути борги шляхом реструктуризації", - сказав Гез в інтерв`ю агентству.

Як повідомлялося, дебіторська заборгованість за поставлену нафту перед "Укрнафтою" була сформована в 2015 році. На початок грудня 2019 року сума заборгованості становила 7,47 млрд грн.

У рамках плану реструктуризації дебіторської заборгованості "Укрнафта" уклала мирові угоди з ТОВ "Техтрейд Груп", ТОВ "Гарант-УТН", ТОВ "Галнафта", ТОВ "Торговий дім "Прикарпаттянафтотрейд", ТОВ "Котлас".

Реструктуризація передбачає погашення боргу частинами протягом трьох-шести років. У суму виплати також входять відсотки, нараховані на залишок заборгованості після січня 2020 року.

"Укрнафта" є найбільшою нафтовидобувною компанією України. "Нафтогазу" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов`язаних з колишніми акціонерами Приватбанку, - близько 42% акцій. На балансі "Укрнафти" - 25 бурових установок, 1891 нафтова і 162 газових свердловини, компанії належить 537 АЗС.