CБУ і БЕБ проводять обшуки на підприємствах Ахметова в справі на 18 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Представники СБУ, Бюро економічної безпеки (БЕБ) та Офісу генпрокурора проводять обшуки на гірничо-збагачувальних підприємствах групи "Метінвест" Ріната Ахметова та Вадима Новінського у Кривому Розі, пише "БізнесЦензор".

Як повідомляє прес-служба "Метінвеста", слідчі дії проводяться у справі щодо можливих податкових порушень, в ході обшуків вилучається комп`ютерна техніка, частково зупинена господарська діяльність підприємств. "У своїх діях правоохоронці фактично привласнили собі функцію податкової служби, намагаючись в обхід податкового законодавства встановити додаткові податкові зобов`язання для бізнесу", – йдеться у повідомленні "Метінвесту".

Згодом у прес-службі БЕБ підтвердили проведення слідчих дій у справі про ухилення податків під час видобутку та переробки корисних копалин. БЕБ не вказує назв підприємств, проте на оприлюднених фото з місця обшуку фігурує техніка "Метінвесту".

За даними слідства, підприємства занижували рентну плату за користування надрами. "Такими діями службові особи компаній, у період 2018 - 2020 років, здійснили умисне ухилення від сплати податків у сумі близько 18 млрд грн, чим завдали державному бюджету збитки в особливо великих розмірах", – йдеться у повідомленні.

Кримінальне провадження розпочато за ч.3 ст 212 ККУ (Ухилення від сплати податків) службовими особами чотирьох підприємств.

У БЕБ запевняють, що правопорушення підтверджуються відповідними висновками аналітичних досліджень, проведених Держаною податковою службою.

"Наразі детективи БЕБ проводять обшуки в адміністративних будівлях компаній. Відбувається огляд родовищ та виробничих потужностей з переробки корисних копалин. Проводяться експертизи", – зазначається у повідомленні.

Слідчі дії проводять детективи БЕБ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора у взаємодії з СБУ. До їх проведення слідчих також залучені спеціалісти НАН України, КНДІСЕ та геодезисти.