Cargill запевняє, що в операціях з акредитивами "Дельта Банку" закон не порушувався

Все про економіку та фінанси

Марк Конлон, віце-президент компанії Cargill ініціював зустріч з головою Адміністрації Президента Борисом Ложкіним і директором Фонду гарантування вкладів Костянтином Ворушиліним, пише агентство «РБК-Україна» з посиланням на відповідний лист.

Як зазначається, приводом для цього стали репутаційні ризики компанії, викликані низкою заяв в українських ЗМІ щодо діяльності Cargill і її взаємин з "Дельта Банком".

"Угоди, укладені з Cargill, про які згодом були дезінформовані представники української держави, були переуступкою і були призначені третім особам для боргових зобов`язань Дельта Банку, якими володіє Cargill. Переуступка або боргові зобов`язання, подібні цим, є поширеною ринковою практикою і були здійснені у відповідності з діючим українським і міжнародним законодавством", - констатується в листі

Cargill також направив копію свого звернення в американське посольство і до Американської торгової палати в Україні (American Chamber of Commerce), попросивши їх про підтримку в протистоянні тиску і спроб захоплення активів.

Нагадаємо, що у Фонді гарантування вкладів заявляли про сумнівні операції на 2,5 млрд грн у Дельта Банку за участі "Каргіл", які призвели до виведення з банку активів на 2,5 млрд грн.

Про судову війну Фонду гарантування та компанії "Фокстрот" за активи "Дельта Банку" читайте тут

Про підозри Генпрокуратури щодо співучасті посадових осіб НБУ у виведенні 535 млн дол. з "Дельта Банку" читайте тут. Про розслідування Антикорупційного бюро щодо керівництва НБУ через депозит сина В. Гонтаревої в "Дельта Банку" - тут і тут

Про спроби "Дельта Банку" відсудити 3,64 млрд грн в "Дніпрометалсервісгруп" читайте тут; 2 млрд грн в агрохолдингів ТАКО й "Інсеко" - тут; майже 35 млн дол. у "Донецьксталі" - тут і тут. Про програш у суді компанії Хмельницького-Іванова майже на 600 млн грн - тут.