Будівлі та споруди "Заводу напівпровідників" імені Клюєвих продали за 136,7 млн грн

Все про економіку та фінанси

За даними системи "Прозорро.Продажі", переможцем повторного аукціону з продажу будівель і споруд "Заводу напівпровідників" стало ТОВ "Промактив Груп".

Його цінова пропозиція - 136,7 млн грн (відповідає стартовій ціні).

Поточний статус аукціону - "очікується опублікування протоколу" (цитата).

Продаж майна відбувся в рамках процедури банкрутства ПрАТ "Завод напівпровідників".

Вказана нерухомість - в іпотеці Укрексімбанку.

У держреєстрі бенефіціарами "Промактив Груп" вказані Ковальчук Валерій та Файдевич Олександр.

Перший аукціон з продажу вказаної вище нерухомості планувався 18 лютого, але відповідні торги не відбулися (тоді стартова ціна була 170,85 млн грн).

Додамо, що в рамках процедури банкрутства ПрАТ “Завод напівпровідників” у лютому також виставлявся на продаж ще один лот, який включав рухоме майно (зокрема, машини та обладнання, інструменти, прилади, інвентар, капітальні інвестиції, МНМА, колісні транспортні засоби, об’єкти незавершеного капітального будівництва). Це майно теж є предметом забезпечення вимог Укрексімбанку.

Як свідчать дані системи “Прозорро.Продажі”, 18 лютого відповідний аукціон теж не відбувся. Початкова вартість тоді була встановлена на рівні 320,3 млн грн.

Укрексімбанк повідомляв, що “Завод напівпровідників” є найбільшим в Україні проектом з виробництва матеріалів для електроніки та геліоенергетики на основі кремнієвих компонентів.

Як зауважував держбанк, комплексна програма модернізації підприємства розпочалась у 2008 році та повністю завершена протягом трьох років. На заводі було встановлено сучасне обладнання і створено технологічний цикл з високою екологічною безпекою. Основними видами діяльності є виробництво трихлорсилану, полікристалічного та монокристалічного кремнію. Сфера застосування цих матеріалів – виготовлення сонячних батарей, силової електроніки, комплектуючих до електроприладів та іншого високотехнологічного устаткування.

"Наразі виробництво «Заводу напівпровідників» законсервоване і перебуває у належному технічному стані. Його відновлення потребуватиме вкладення інвестицій, розмір яких залежатиме від перспективних планів інвестора. Світовий ринок профільної продукції підприємства у попередні роки характеризувався волатильністю та зниженням цін внаслідок перевиробництва. Водночас посилення заходів протидії глобальним змінам клімату та розвиток потенціалу сонячної PV-електроенергії зумовлюватимуть подальшу необхідність у кремнієвих компонентах для виробництва відповідного обладнання", - інформував Укрексімбанк.